Goniec.pl > Polityka > Prezydent Andrzej Duda pilnie wzywa Mateusza Morawieckiego na spotkanie
Jakub Franek
Jakub Franek 09.01.2023 10:54

Prezydent Andrzej Duda pilnie wzywa Mateusza Morawieckiego na spotkanie

dudiasz
Piotr Molecki/East News

Prezydent Andrzej Duda organizuje niezapowiedziane spotkanie dotyczące wojny w Ukrainie. Ma się na nim pojawić premier Mateusz Morawiecki, jak i reszta rady ministrów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy mają dotyczyć między innymi przekazania niemieckich czołgów dla sił Ukrainy.

Andrzej Duda zarządza nagłe spotkanie rady ministrów

O spotkaniu informuje Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa narodowego, na swoim profilu Twitter.com. Zgodnie z przekazaną przez niego informacją, spotkanie ma się odbyć dziś po południu i ma dotyczyć przede wszystkim bezpieczeństwa narodowego i wsparcia Ukrainy.

- Dziś po popołudniu Prezydent Andrzej Duda zaprosił Premiera oraz ministrów na spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent będzie chciał omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa oraz politykę sojuszniczą związaną z wojną na Ukrainie. - czytamy.

Polska przekaże czołgi Leopard?

Z nieoficjalnych ustaleń portalu Onet.pl wynika, że jedną z poruszanych kwestii jest przekazanie niemieckich czołgów Leopard siłom Ukrainy. Polska posiada obecnie około 240 egzemplarzy tych pojazdów.

- Razem z panem prezydentem prowadzimy rozmowy, które miałyby zmierzać w kierunku zbudowania szerszej koalicji państw, które mogłyby przekazywać ten ciężki, nowoczesny sprzęt. Rozmowy się toczą - mówił podczas ostatniej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl