Goniec.pl > Polska > Agata Młynarska wściekła na TVP. "Serio ktoś to kupuje?"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 01.10.2023 22:47

Agata Młynarska wściekła na TVP. "Serio ktoś to kupuje?"

Mikrofon reportera TVP
Screen z "Wiadomości" prod. TVP / KAPIF

Marsz Miliona Serc zgodnie z zapowiedziami liderów opozycji miał być jedną z największych manifestacji w dziejach Warszawy. Wstępne dane wskazują, że udało się spełnić tę obietnicę, jednak na antenie TVP Info polityczny wiec KO został przedstawiony w zupełnie inny sposób. Jakie słowa znalazły się na słynnym pasku TVP?

Marsz Miliona Serc w "Wiadomościach"

TVP w niedzielnym wydaniu "Wiadomości" niewspółmiernie mało miejsca poświęciła materiałowi z Marszu Miliona Serc. Informacje o tym, że 1 października w Warszawie tłumy ludzi wyszły na ulice, by zademonstrować swoje niezadowolenie z rządów PiS, okazały się mniej istotne, niż relacja z konwencji PiS, którą zapowiedziano jako największą polską konwencję partyjną.

Na antenie TVP pojawiły się tendencyjne sformułowania i rozmowy z uczestnikami Marszu Miliona Serc, którzy w ferworze emocji i niezbyt subtelnie okazywali swoją niechęć do polityków partii rządzącej. To jednak nie wszystko, co na temat Marszu Miliona Serc pokazano w państwowej telewizji. 

Gdzie uciekł poszukiwany Sebastian Majtczak? Ten trop oznacza kłopoty

TVP tendencyjnie o Marszu Miliona Serc

Na antenie TVP Info pokazano najbardziej skrajne sytuacje, do jakich doszło podczas niedzielnego wiecu politycznego. To m.in. transparenty uderzające w Jarosława Kaczyńskiego oraz inne, zawierające przekleństwa. To miało wzbudzić wśród widzów podprogowo wzbudzić niechęć do środowisk opozycyjnych. 

Dziennikarze TVP Info nie mieli również oporów, by podawać informacje dotyczące frekwencji, które nie miał dużo wspólnego z rzeczywistością. Gdy Donald Tusk poinformował w mediach o milionie manifestujących osób, portal Onet szacował je na liczbę między 600, a 800 tysięcy, w TVP podano zupełnie inne liczby. Oczywiście z niepozostawiającym wątpliwości komentarzem.

Skandaliczna scena na antenie TVP Info

- Klapa Tuska. Wiec Platformy zgromadził 10 razy mniej osób, niż zakładano - te krzywdzące słowa na dużym, czerwonym tle mogli przeczytać widzowie TVP. Dane uzupełniono także w paskach informacyjnych niżej, w których podano "nieoficjalne dane policji" na Marszu Miliona Serc pojawiło się tylko 100 tysięcy osób. 

"Kłamcy", "Czego się można było po nich spodziewać", "Serio ktoś to kupuje? Przecież widać, ile osób było", "To nawet szkoda komentować" - czytamy w mediach społecznościowych, gdzie propagandowe zwyczaje TVP Info nie cieszą się uznaniem. 

Źródło: "Wiadomości" TVP

Tagi: TVP Info TVP