Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Marsz Miliona Serc. Duże utrudnienia w Warszawie, tłumy już blokują główne ulice
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.10.2023 11:47

Marsz Miliona Serc. Duże utrudnienia w Warszawie, tłumy już blokują główne ulice

Warszawa
Twitter/@a_tomaszkiewicz

Już dzisiaj 1 października w stolicy możemy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Centrum miasta będzie zablokowane. Wszystko to, w związku z dużym wydarzeniem społecznym, planowanym już od kilku tygodni. Do Warszawy zmierzają tłumy obywateli.

Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Miliona Serc

O godzinie 12.00 w Warszawie rozpocznie się Marsz Miliona Serc organizowany przez Koalicję Obywatelską. Wydarzenie to zapowiadane było już od kilku tygodni przez najważniejszych liderów opozycji, na czele z Donaldem Tuskiem. Do Warszawy zmierzają tłumy obywateli z całego kraju, aby zjednoczyć siły i wspólnie przejść ulicami stolicy głosząc wyborcze hasła.

Donald Tusk informował, że na niedzielne wydarzenie zaprosił liderów wszystkich partii opozycyjnych. Swoją obecność zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, jednak liderzy Trzeciej Drogi - Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz poinformowali, że nie wezmą udziału w marszu, ponieważ w tym czasie będą w innych miejscach w Polsce.

Świadek wypadku na autostradzie A1 zabrał głos. BMW mijało ich chwilę przed tragedią

Warszawa. Marsz Miliona Serc spowoduje utrudnienia w ruchu. Warto wiedzieć

W związku z niedzielnym wydarzeniem ruch został już wstrzymany m.in. na ul. Marszałkowskiej, Placu Konstytucji i w Al. Jerozolimskich. Tramwaje nie kursują ul. Marszałkowską pomiędzy Placem Konstytucji a Placem Bankowym. Od godziny 11.00 nastąpi wyłączenie ruchu kołowego i ruchu tramwajów na Al. Jana Pawła II - poinformowała stołeczna policja. 

Warszawski Transport Publiczny przypomina, że w niedzielę pociągi metra będą jeździły częściej - jak w szczycie w dzień powszedni, a na trasy wysłanych będzie dodatkowych 100 autobusów.

- Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo największych wydarzeń w Warszawie, każdorazowo uwzględniane są dodatkowe zabezpieczenia. Do nich zaliczyć należy zapory betonowe. Nie inaczej jest dzisiaj. Przed nami ogrom pracy - informuje policja.

Do Warszawy zmierzają wyborcy z całego kraju

Do Warszawy tłumnie zmierzają wyborcy z całego kraju. Pochód rozpocznie się o godzinie 12 na Placu Dmowskiego, ruszy przez ulice Marszałkowską, Świętokrzyską i Jana Pawła, a zakończy się na rondzie Radosława.

- Warmińsko-Mazurskie w drodze na #MarszMilionaSerc. Z całego regionu ruszyło 36 autokarów. Ludzi dobrej woli naprawdę jest więcej! Do zobaczenia w Warszawie - czytamy między innymi na profilu posła PO Jacka Protasa.

Podobnych wpisów i zdjęć ze stolicy jest jednak znacznie więcej. Opozycja liczy, że dzisiejsze wydarzenie zdoła zebrać jeszcze więcej uczestników niż pierwszy z marszów, który odbył się 4 czerwca. Wówczas szacowano, że pojawiło się na nim ponad pół miliona obywateli. Czy uda się pobić ten wynik już dziś?