Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Adam Niedzielski przekazał tragiczną wiadomość. Zmarła lekarka była zastraszana przez antyszczepionkowców
Irmina Jach
Irmina Jach 31.07.2022 18:36

Adam Niedzielski przekazał tragiczną wiadomość. Zmarła lekarka była zastraszana przez antyszczepionkowców

Adam Niedzielski
Pawel Wodzynski/East News

Adam Niedzielski za pośrednictwem Twittera przekazał wiadomość o śmierci lekarki z Wiednia, która była zastraszana przez antyszczepionkowców. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich w zgonie kobiety. - Ta nienawiść musi się skończyć - nawołują zagraniczni politycy, do których dołączył polski minister zdrowia.

Lisa-Maria Kellermayr została znaleziona w piątek martwa w swoim gabinecie. Lekarka przed śmiercią napisała listy pożegnalne. Zespół medyczny, który stwierdził zgon kobiety, uznał, że doszło do samobójstwa. Wiedeński korespondent telewizji ARD przekazał, że przez ostatnie miesiące medyczka była prześladowana przez środowiska antyszczepionkowe.

Adam Niedzielski przekazał wiadomość o śmierci wiedeńskiej lekarki

- Ta nienawiść musi się wreszcie skończyć. [...] Groźby śmierci wobec niej i jej pracowników były brutalną rzeczywistością - napisał na Twitterze minister zdrowia Austrii Johannes Rauch, dodając, że lekarka "poświęciła swoje życie zdrowiu i dobru innych".

Do dyskusji na temat nieoczekiwanej śmierci Lisy-Marii Kellermayr postanowił włączyć się Adam Niedzielski, który stanowczo potępił zachowanie agresorów wywodzących się ze środowisk szerzących paramedyczną propagandę.

- Ta śmierć dobitnie pokazuje, że tzw. ruchy antyszczepionkowe to nie jest kwestia jakiejś większej idei. Zaprzeczanie zdrowemu rozsądkowi to mniej groźna strona tych grup. Dziś widzimy mroczniejszą stronę - napisał na Twitterze minister zdrowia.

Burmistrz Wiednia, z którego pochodziła Lisa-Maria Kellermayr, Michael Ludwig, przekazał, że jest "głęboko zasmucony" odejściem oddanej lekarki, która niedawno - z powodu licznych gróźb - została zmuszona do zamknięcia swojej praktyki.

Na poniedziałek 1 sierpnia na Stephansplatz w centrum Wiednia odbędzie się uroczystość upamiętniającą lekarkę. Prezydent Austrii Alexander van der Bellen z kolei oznajmił, że na nienawiść i nietolerancję nie ma miejsca w Austrii.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl