Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa > Alarm bombowy na pokładzie samolotu. Wielka akcja służb na lotnisku w Modlinie
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 10.01.2022 23:38

Alarm bombowy na pokładzie samolotu. Wielka akcja służb na lotnisku w Modlinie

Samolot
Jakub Bujnik

Podejrzenie ładunku bombowego na pokładzie samolotu. który wylądował na lotnisku w Modlinie. Do akcji wkroczyły służby ratunkowe z powiatu nowodworskiego, płońskiego, legionowskiego oraz warszawskiego zachodniego. Na miejscu powołano sztab kryzysowy.

Służby otrzymały informację o bombie o godzinie 22:00, w momencie, gdy samolot był jeszcze w powietrzu. Zgłoszenie dotyczyło lotu z Mediolanu-Bergamo do Modlina. Samolotem leciało 87 pasażerów, w tym sześciu członków załogi.

Modlin. Alarm bombowy na pokładzie samolotu

Maszyna wylądowała zgodnie z planem. Na ziemi do akcji wkroczyły służby ratunkowe. Podróżni zostali ewakuowani, nikomu nic się nie stało. W akcji brało udział łącznie 12 zastępów straży pożarnej, a także policja, straż graniczna i pogotowie.

- Funkcjonariusze straży granicznej dokonali rozpoznania przy pomocy psa. Nie stwierdzono obecności ładunku pirotechnicznego - przekazał mł. kpt. Paweł Plagowski.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Okazało się, że samolotem z Włoch wracał nasz reporter Jakub Bujnik, który po godzinie 23.10 napisał, że pasażerowie dowiedzieli się o wszystkim dopiero po wylądowaniu.

- Kazali nam szybko wysiadać, a do środka weszły służby, które zaczęły przeszukiwać samolot - relacjonuje Bujnik.

- Z kolei pod samolotem w odstępie metra rozłożyli wszystkie bagaże, które będą dokładnie sprawdzane - dodaje.

Alarm bombowy w samolocie
Alarm bombowy w samolocie
Alarm bombowy w samolocie

W momencie publikacji tego artykułu działania ratowników jeszcze trwały. Obecnie działania zostały zakończone, a pasażerowie opuścili teren lotniska.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: