Goniec.pl
kradziez pieniedzy

Youtube/Sawa Gandolfino

74-latek został okradziony po wyjściu z banku. Rzucił się złodziejom na samochód

19 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Policja w Ostrowi Wielkopolskim poszukuje mężczyzn, którzy chcieli okraść 74-latka. Senior wypłacił gotówkę w banku, po czym został obrabowany przez nieznanych sprawców. Poszkodowany nie chciał jednak dać za wygraną i walecznie rzucił się na maskę jadącego auta, którym uciekali złodzieje.

Sytuacja z Ostrowa Wielkopolskiego była nagłośniona przez liczne media ze względu na bohaterstwo poszkodowanego 74-latka. Mężczyzna nie chciał bezczynnie patrzeć, jak złodzieje odjeżdżają z jego gotówką i postanowił walczyć o odzyskanie pieniędzy. Całe zdarzenie wyglądało jak na dobrym filmie akcji.

policja

Morderstwo w Suszu. Policjanci zarządzili obławę

CZYTAJ DALEJ

Waleczny senior w pogoni za złodziejami

Wszystko zaczęło się od tego, że 74-latek postanowił wypłacić znaczną sumę pieniędzy z banku nieopodal Ronda Bankowego. Złodzieje już wtedy musieli obserwować mężczyznę i zaplanować całą akcję. Po wyjściu z placówki senior wrzucił na tylne siedzenie swojego auta plecak z gotówką, a wtedy ktoś otworzył drzwi do pojazdu.

Napastnik zabrał należące do 74-latka plecak i saszetkę, w której znajdowały się tylko dokumenty i drobne oszczędności i ruszył biegiem do stojącej nieopodal skody. Okradziony mężczyzna nie zamierzał tak łatwo oddać łupu i rzucił się na maskę samochodu. Jego rajd nagrały miejskie kamery.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów senior został jednak zrzucony na ulicę. Na szczęście, nic mu się nie stało. Przestraszeni złodzieje wyrzucili przez okno plecak z dziesiątkami tysięcy złotych i zachowali tylko saszetkę. Musieli się bardzo zdziwić, gdy zobaczyli, że jest ona praktycznie bezwartościowa.

Policja poszukuje sprawców

- Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Szukamy kolejnych nagrań. Ustaliliśmy numery rejestracyjne auta. Teraz robimy wszystko, by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać – poinformowała mł. asp. Małgorzata Michaś, rzeczniczka prasowa policji w Ostrowie Wlkp.

W kradzieży pieniędzy miało uczestniczyć trzech mężczyzn - najprawdopodobniej narodowości romskiej. Nie jest pewne, czy odpowiedzą za kradzież, czy za rozbój.

Numer rejestracyjny samochodu, którym uciekli, zaczynał się od liter TOS. Policja prosi o pomoc w schwytaniu sprawców wszystkich, którzy mogą cokolwiek wiedzieć o losie poszukiwanych.


Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: YouTube, TVN24

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

W pożarze w wieżowca we Wrocławiu zginęła jedna osoba

Wiadomości

W pożarze wrocławskiego bloku zginął mężczyzna

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Kaczyński do dziennikarza: "Pan zabiega o interesy agresywnych państw"

Czytaj więcej >
Ewakuacja

Wiadomości

Wrocław: Pożar wieżowca mieszkalnego. 100 osób ewakuowanych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Prezydencka minister stanęła w obronie Agaty Dudy

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

Czytaj więcej >
Bytów: zakład pogrzebowy pomylił ciała nieboszczyków

Wiadomości

Bytów: W zakładzie pogrzebowym pomylono trumny

Czytaj więcej >