Goniec.pl
policja las

PRZEMYSLAW JACH /East News (zdj. ilustracyjne)

Ruszyła akcja "Jesień-21". Policjanci i strażnicy będą kontrolować m.in. grzybiarzy

19 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Ruszyła akcja "Jesień-21". Straż leśna zamierza edukować i pilnować odwiedzających lasy. Śmieciarze, wandale i złodzieje, ale także grzybiarze muszą mieć się na baczności. Za łamanie przepisów grożą wysokie kary.

Jesień to czas, gdy intensywnie odwiedzamy lasy. Choć w tym roku pogoda nie sprzyja leśnym wędrówkom, czas na łonie natury spędzamy chętnie, zwłaszcza zbierając grzyby. Niesprzyjająca aura nie odstraszyła także straży leśnej, która zamierza skrupulatniej przyglądać się korzystającym z lasów.

tragedia w "białym miasteczku"

Samobójstwo pod Kancelarią Premiera. Znana jest treść listu pożegnalnego byłego wojskowego

CZYTAJ DALEJ

Grzybiarze i wandale pod obserwacją

Od 14 września do 8 października trwa akcja "Jesień-21", która ma na celu edukować i upominać tych, którzy odwiedzają polskie lasy. Straż leśna, przy pomocy policji i straży granicznej, chce w ten sposób zwrócić uwagę na przepisy obowiązujące na terenach leśnych tak, aby świadomie korzystać z dobrodziejstw natury.

Działania mundurowych skupią się nie tylko na wyłapywaniu śmieciarzy, wandali i złodziei, ale także grzybiarzy, poszukujących niezwykłych okazów i łamiących przy tym powszechnie panujące zasady.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Więcej patroli, intensyfikujemy działania dla państwa bezpieczeństwa, pilnując przestrzegania prawa, pomagając w akcjach poszukiwawczych - ścigając śmieciarzy, wandali i złodziei - przestrzegają na facebookowym profilu strażnicy leśni.

Wielu z nas zapomina w tym czasie o bezpiecznym korzystaniu z lasów i ochronie przyrody, dlatego leśnicy przypominają naczelne przykazania każdego wizytatora terenów zielonych. Za łamanie przepisów grożą bowiem surowe kary, nawet do 500 złotych.

Leśnicy zachęcają do świadomego kontaktu z przyrodą

Inspektor Straży Leśnej w RDLP w Lublinie, Marek Dziaduszyński w rozmowie z portalem lublin112.pl zaznacza, że akcja ma zachęcić ludzi, by kontakt z otaczającą przyrodą był jak najczęstszy, ale także by odbywał się z poszanowaniem zasad obowiązujących na terenach leśnych.

Należy pamiętać, że głównym grzechem Polaków jest m.in. wjeżdżanie do lasu samochodem. Wszystkie drogi w lesie, które nie są oznaczone odpowiednimi tablicami, są drogami wewnętrznymi i autami nie wolno się po nich poruszać. Pojazdy zostawmy więc na parkingach, gdzie będą najbezpieczniejsze.


Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook, o2.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Hartman: Czy patrioci cieszą się z inflacji?

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Ryszard Terlecki nagle trafił do szpitala

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent złożył życzenia z okazji inauguracji roku na uczelni o. Rydzyka

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Lubuskie: Wypadek w Jasieniu. Nie żyje 19-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kaczyński powiedział, że spotka się z Tuskiem, jeśli ten przeprosi. Już przeprosił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Indonezja: tragedia na wycieczce szkolnej, nie żyje 11 dzieci

Czytaj więcej >