Goniec.pl
nie żyje

Facebook/SPPA

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

19 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Smutne wieści z samego rana. Nie żyje Marta Stelmaszczyk, producentka filmowa i dyrektorka Studia Miniatur Filmowych. Przyczyna śmierci nie jest znana. Artystka spoczęła na cmentarzu w Pruszkowie.

- Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci naszej bliskiej koleżanki i współpracowniczki, Marty Stelmaszczyk. Marta była producentką związaną ze Studiem Miniatur Filmowych i Running Rabbit Films - poinformowało na profilu na Facebooku Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji.

policja las

Ruszyła akcja "Jesień-21". Policjanci i strażnicy będą kontrolować m.in. grzybiarzy

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Marta Stelmaszczyk była znaną producentką i kierowniczką produkcji. Na swoim koncie miała wielokrotnie nagradzane filmy i seriale animowane. W latach 2018-2019 kierowała Studiem Miniatur Filmowych.

Jej najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest serial "Mami Fatale", który można obejrzeć na platformie TVP VOD. Opowiada on o kucharce, jej psie i prosiaczku. Tytułowa bohaterka gotuje potrawy z własnoręcznie uprawianych warzyw, prezentując przy tym dozę wyobraźni i humoru. Obraz jest uwielbiany przez najmłodszych telewidzów. Zdobył także wiele statuetek, m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w Opolu i na rozdaniu Tarnowskich Nagród Filmowych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poza tym Marta Stelmaszczyk tworzyła seriale „Bali”, „Czarodziejska góra” oraz dubbing do bajek Disneya. Jej ostatnim projektem był "Praktyczny Pan" i film dokumentalny "Odmienne stany świadomości". Prywatnie uwielbiała żeglarstwo i górskie wycieczki.

Artystkę pożegnało wielu przyjaciół, zamieszczając nekrologi m.in. w "Gazecie Wyborczej". Ceremonia pogrzebowa odbyła się 16 września w Pruszkowie w parafii św. Kazimierza. Stelmaszczyk miała 33 lata. Przyczyna jej śmierci nie została podana do wiadomości.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP, Facebook

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Hartman: Czy patrioci cieszą się z inflacji?

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Ryszard Terlecki nagle trafił do szpitala

Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezydent złożył życzenia z okazji inauguracji roku na uczelni o. Rydzyka

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Lubuskie: Wypadek w Jasieniu. Nie żyje 19-latka

Czytaj więcej >