Goniec.pl
Radosław Sikorski

Facebook/Fakt24.pl

Radosław Sikorski zażartował z Jarosława Kaczyńskiego i TVP na konwencji PO

19 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Radosław Sikorski poważnie zakpił z Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Kurskiego. Polityk wygłosił pełną anegdot i żartów z obecnej władzy przemowę, która przypadła do gustu gościom krajowej konwencji Platformy Obywatelskiej.

Wczoraj odbyła się krajowa konwencja Platformy Obywatelskiej w Płońsku. Podczas imprezy swoje przemówienie wygłosili m.in. Donald Tusk, Borys Budka i były szef MSZ Radosław Sikorski. Ten ostatni postanowił zabawić nieco zgromadzoną publiczność i opowiedział kilka niewybrednych żartów uderzających w obecnych rządzących.

policja las

Ruszyła akcja "Jesień-21". Policjanci i strażnicy będą kontrolować m.in. grzybiarzy

CZYTAJ DALEJ

Sikorski kpi z Kaczyńskiego

Wystąpienie Sikorskiego spotkało się z pozytywnym odbiorem zgromadzonych na sali. Co chwilę mówcy przerywano gromkimi oklaskami i salwami śmiechu. Europoseł KO punktował przy tym PiS i jego członków, a także Telewizję Polską pod rządami Jacka Kurskiego.

Trzeba przyznać, że żarty Sikorskiego były błyskotliwe i nieźle utarły nosa obecnej władzy. Jeśli prezes TVP i Jarosław Kaczyński oglądali relację z konwencji, musieli się naprawdę zdenerwować na kpiącego z nich publicznie polityka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Europoseł opowiedział m.in. o nowej doktrynie Kaczyńskiego, o której prezes PiS mówił na komitecie politycznym. Sikroski zażartował, że "nawet tam ma swoją agenturę" a ową doktryną ma byc "izolacjonizm".

- Tylko, że w wykonaniu Polski to nie będzie izolacjonizm, tylko izolacja, podobna do izolacji trędowatego w średniowieczu wyrzuconego za mury miasta - powiedział były szef MSZ.

Później stwierdził, że Kaczyński zachowuje się jak kierowca, który słyszy w radiu,że jakiś wariat jedzie pod prąd autostradą A1 i komentuje "nie jeden wariat, ale setki, i jeszcze na mnie trąbią".

- Panie Kaczyński, trzeba zawrócić, ale jak pan nie chce lub nie potrafi, my to zrobimy za pana po wyborach - spuentował polityk.

Oberwało się także TVP

Oprócz tego Sikorski zwrócił się bezpośrednio do przebywającego na konwencji dziennikarza TVP. - Chcę go poinformować, że przed wejściem na salę obrad nie trzeba też podpisywać oświadczenia, że będzie się głosowało „für Deutschland” – powiedział, nawiązując w ten sposób do powtarzanego godzinami przez Telewizję Polską przemówienia Donalda Tuska do działaczy CDU.

Oberwało się też prezydentowi Dudzie, który ostatnio odmówił przyjęcia w Warszawie Angeli Merkel. Europoseł stwierdził, że dla głowy państwa kanclerz Niemiec jest "agentką Stasi", która próbuje na siłę wepchnąć się do Pałacu Prezydenckiego.

Sikorski oświadczył także, że właśnie "wrócił z okupacyjnego parlamentu w Strasburgu", wspominając przy tym antyunijne wypowiedzi polityków PiS. Polityk zakpił także z teorii spiskowych dotyczących szczepionki przeciw koronawirusowi, zgodnie z którymi w preparatach znajdują się chipy od Billa Gatesa.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >