Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 40 osób zatruło się nad morzem. Wielki pech wczasowiczów w ośrodku
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.06.2024 14:56

40 osób zatruło się nad morzem. Wielki pech wczasowiczów w ośrodku

plaża
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sanepid przeprowadził dochodzenie epidemiologiczne w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Pogorzelicy (województwo zachodniopomorskie). Wszystko przez to, że kilkanaście osób zgłosiło się do świątecznej opieki zdrowotnej z objawami zatrucia pokarmowego. Wkrótce okazało się, że zachorowało łącznie 40 osób.

Zatrucie w ośrodku wypoczynkowym w Polsce

Do ponad 40 wzrosła liczba osób, przebywających w ośrodku wypoczynkowym w nadmorskiej Pogorzelicy, u których wystąpiły objawy zatrucia pokarmowego. Na miejscu przebywa około 60 seniorów, kilkanaście z nich zaczęło zgłaszać problemy zdrowotne, od gorączki po wymioty.

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

40 osób zachorowało w ośrodku wypoczynkowym

Dolegliwości odczuwało także kilka osób z personelu ośrodka w Pogorzelicy. Rzecznika prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan potwierdziła, że doszło tam do zatrucia.

Główne objawy, z jakimi zgłosiły się te osoby, to wymioty, biegunka, gorączka i osłabienie – przekazała, cytowana przez TVN24.

ZOBACZ: Motocyklista najpierw wjechał w tramwaj, a potem uderzył w dwie kobiety. Dramat na moście

Zatrucie na wczasach w Pogorzelicy. W ośrodku przebywa 60 seniorów

Szczęśliwie żadna z osób nie musiała być hospitalizowana. Na miejscu znaleźli się pracownicy sanepidu, którzy pobrali wymazy od osób z personelu i chorych, a także powierzchni i żywności. Wyniki poznamy jednak najwcześniej w środę. Osoby chore wciąż przebywają w ośrodku, nakazano im izolację w pokojach.