Córka mężczyzny dziwnie się zachowywała Żródło: Facebook.com/thescottyjenkins

15-letnia córka nagle zaczęła się dziwnie zachowywać. Mogła paść ofiarą dorosłych mężczyzn

29 Kwiecień 2021 Monika MajkoMonika Majko

Córka mężczyzny niemal z dnia na dzień stała się milcząca i zamknięta w sobie. Zaniepokojony tata postanowił odkryć, co dzieje się z dziewczynką. Gdy przejrzał jej tablet, natychmiast postanowił skontaktować się z policją.

Mężczyzna odkrył, że jego 15-letnia córka prowadzi prywatne rozmowy z tajemniczymi „chłopakami”. Wkrótce okazało się, że są to dorośli mężczyźni, a ojciec nastolatki zgłosił spraw na policję. Kilka miesięcy później rodzice dziewczynki otrzymali wezwanie na komisariat.

Córka mężczyzny dziwnie się zachowywała

Scott Jenkins jest ojcem dwóch córek, z którymi miał świetny kontakt, jednak w pewnym momencie mężczyzna zauważył, że starsza z nich dziwnie się zachowuje. 15-letnia Haylee zaczęła unikać towarzystwa rodziny i zamykać się w pokoju.

Dziewczynka była też rozkojarzona i zamyślona, a na pytania reagowała agresją. Zaniepokojony ojciec nastolatki zauważył, że jego córka bardzo zaborczo pilnuje również swojego tabletu. Mężczyzna postanowił przyjrzeć się urządzeniu.

Ojciec odpalił tablet córki i po chwili odnalazł na nim wyzywające zdjęcia 15-latki. Zszokowany mężczyzna odkrył również, że nastoletnia dziewczynka prowadzi prywatne rozmowy z trzema tajemniczymi chłopcami. Scott przeprowadził małe śledztwo i ustalił, że podszywają się pod nich dorośli mężczyźni, którzy próbowali spotkać się z jego córką.

Ekspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńEkspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńCzytaj dalej

Mężczyzna był przerażony tym, co udało mu się ustalić i powiadomił o swoim odkryciu policjantów z Michigan. Funkcjonariusze zajęli się weryfikowaniem zgłoszenia i wkrótce przekazali rodzinie zaskakujące informacje.

Po 7 miesiącach od zgłoszenia sprawy Scott i jego żona zostali wezwani na komisariat. Na miejscu policjanci poinformowali ich, że mężczyźni, którzy kontaktowali się z Haylee na zamkniętym forum w sieci, byli członkami grupy przestępczej, zajmującej się handlem żywym towarem.

Szybka reakcja Scotta być może uratowała jego córkę przed groźnymi przestępcami. Mężczyźni pracowali nad tym, by zdobyć jej zaufanie i być może wykorzystaliby to w przyszłości, by ją skrzywdzić. Ojciec Haylee nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał.

Policjanci zajmujący się tą sprawą postanowili również w ramach śledztwa sprawdzić, czy naprawdę tak łatwo odszukać i nawiązać kontakt z dziewczynkami przez internet. Ich wnioski po tym eksperymencie są bardzo niepokojące.

Okazało się, że wielu nastolatków jest w stanie zaufać kompletnie obcym osobom w internecie. Policjanci bez problemu nawiązali kontakt z ponad 2 tysiącami dziewczynek. Warto monitorować, co nasze dzieci robią w sieci i z kim rozmawiają, by uchronić je przed niebezpieczeństwem.

Następny artykuł