Goniec.pl
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

materiały własne Iberion

15. emerytura jednak wejdzie w życie? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem ws. dodatkowych pieniędzy dla seniorów

11 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Pieniądze dla seniorów będą płynąć jeszcze szerszym strumieniem? Pomysł Andrzeja Dudy dotyczący 15. emerytury doczekał się oceny ze strony prezes ZUS. Prof. Gertruda Uścińska podzieliła się stanowiskiem, które rozbudzi wśród emerytów wielkie nadzieje.

15. emerytura stanie się faktem? Pieniądze dla seniorów jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej zapowiedział Andrzej Duda. Ostatnio plotki o kolejnym dodatkowym świadczeniu dla najstarszych Polaków były tylko podsycane.

Pogrzeb Elżbiety II: nowe informacje na temat polskiej delegacji

Nowe informacje ws. polskiej delegacji na pogrzeb Elżbiety II. Wiadomo już, kto na pewno zjawi się w Londynie

CZYTAJ DALEJ

Pieniądze w ramach 15. emerytury zostały skomentowane przez prof. Gertrudę Uścińską, która trzyma stery Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W rozmowie z "Faktem" z ust prezes ZUS padło jedno, bardzo ważne słowo.

Pieniędzy dla seniorów będzie jeszcze więcej?

Pieniądze to obecnie główny temat w zaciszu polskich domów. Nie tylko seniorzy martwią się o to, czy w nadchodzące miesiące uda im się związać koniec z końcem w związku z galopująca inflacją i kosmicznymi cenami węgla.

Niemniej niedawne wspomnienie 15. emerytury sprawiło, iż niektórym seniorom mocniej zabiło serce. Myśl o dodatkowych pieniądzach wpływających na konto byłaby osłodą jesieni życia.

- Daj Boże, że będzie potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne - mówił podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda. - Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych - dodawał prezydent już w ostatnim tygodniu sierpnia.

Niestety, eksperci nie są łaskawi dla pomysłu Andrzeja Dudy. 15. emerytura nie ma realnych szans na wejście w życie? - Pomysł jest absurdalny - powiedział Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego. Prezes ZUS była jednak mniej krytyczna wobec 15. emerytury. Pieniądze dla seniorów jednak się znajdą?

goniec.pl

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

CZYTAJ DALEJ

Prezes ZUS zabrała głos w sprawie 15. emerytury

Niedawno ZUS z dumą oznajmiał, że do emerytów zaczęła docierać 14. emerytura, a już szykuje się do kolejnych przelewów? Jeszcze zbyt wcześnie by tego oczekiwać, ale okazuje się, że prof. Gertruda Uścińska nie zrzuciła 15. emerytury ze stołu realnych scenariuszy.

Prezes ZUS rozmawiała z "Faktem", gdzie nie uchyliła się od rozmowy na temat 15. emerytury. Prof. Gertruda Uścińska zaskoczyła stwierdzeniem, że nie mówi "nie" kolejnemu dodatkowemu świadczeniu emerytalnemu.

Co więcej, prezes ZUS podkreśliła, że dodatkowe wypłaty pieniędzy są istotne w przypadku wysokiej inflacji oraz nieustannie rosnących kosztów codziennego życia. Czy to jaskółka nadziei, że 15. emerytura zagości jednak w kalendarzu wypłat ZUS? Tego nie wie nikt, ale ziarno wizji wypłaty 15. emerytury zostało oficjalnie zasiane.

Emeryci nawet nie wiedzą, że mogą starać się o dodatkowe pieniądze

Nie tylko czternastka. Emerycie, te pieniądze ci się należą, złóż odpowiednie dokumenty i zyskaj

Emerycie, musisz to wiedzieć. W tym roku starać możesz się o szereg dodatków i zasiłków. Dodatkowe pieniądze zwyczajnie ci się należą. Wyjaśniamy, o jakich kwotach mowa. Nie są one małe i na pewno pomogą podreperować domowy budżet każdego seniora. fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wojciech Maksymowicz

Wiadomości

Maksymowicz odchodzi z Polski 2050. Opublikowano oświadczenie

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Waloryzacja emerytur i rent w 2023 roku. Seniorzy dostaną więcej niż się spodziewali

Czytaj więcej >
Policja w Radomiu, Środowiskowo-Lekarskie WOPR

Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony 21-letni Filip z Radomia nie żyje

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Wiadomości

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim, w tle duże pieniądze i pomówienie

Wiadomości

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Zasądzono ogromne zadośćuczynienie

Czytaj więcej >