Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Zakonnica

Zakonnica

kradzież w kościele
01.06.2024 09:08 Wpadł w kościele dzięki czujności zakonnicy. Ma na sumieniu haniebne czyny

Skandaliczny czyn w jednym z kościołów na warszawskim Mokotowie. Policja zatrzymała mężczyznę, który miał zabierać pieniądze z umieszczonej w świątyni skarbonki. Złodziej wpadł, bo na gorącym uczynku przyłapała go siostra zakonna. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

zakonnice pieniądze
16.05.2024 17:18 Na taką emeryturę mogą liczyć zakonnice w Polsce. Będziecie zaskoczeni

Kwestia zarobków osób związanych z duchowieństwem od lat budzi w Polsce spore kontrowersje. Nie inaczej jest w przypadku samych emerytur – często zastanawiamy się, kto powinien je finansować w przypadku księży. Niewielu z nas zdaję sobie sprawę, jakie świadczenia otrzymują z kolei siostry zakonne. Odpowiedź może zaskoczyć.

okno życia
07.04.2024 16:05 Noworodek w oknie życia. Miał kilka godzin

Poruszająca sytuacja w Nowym Sączu. W piątek (5 kwietnia), po raz pierwszy od 14 lat, w oknie życia sióstr felicjanek pozostawiono noworodka. Jak się później okazało, chłopiec przyszedł na świat zaledwie kilka godzin wcześniej. Dziecko jest zdrowe, bezpieczne i czeka na nowy, szczęśliwy dom.

zakonnice
02.04.2024 19:17 Pracowała w kurii. Ujawniła, co robili księża

Ignacy Dudkiewicz, autor książki "Pastwisko. Jak przeszłość, strach i bezwład rządzą polskim Kościołem", opowiedział w rozmowie z Wirtualną Polską o kulisach pracy nad książką i podzielił się historiami, jakie usłyszał od sióstr zakonnych. - Chcesz w wolności realizować powołanie, a dostajesz świat, w którym jesteś permanentnie kontrolowana - zdradza.

okno życia dziecko
12.03.2024 13:29 Troje dzieci znalezionych w oknach życia. Przy jednym leżał list

Powstały po to, by ratować życie i jak się okazuje, doskonale spełniają swoją rolę. W oknach życia we Wrocławiu, Toruniu i Łodzi pozostawiono w ostatnich dniach aż troje maluchów. To dwie dziewczynki i jeden chłopiec. Wszystkie dzieci są bezpieczne i najpewniej wkrótce trafią do adopcji.

rolnicy
16.02.2024 11:35 Skandal na proteście rolników. Zakonnica próbowała ich oszukać?

Podczas protestu rolników w Medyce na Podkarpaciu doszło do skandalu z udziałem siostry zakonnej. Duchowna prawie przekonała protestujących, aby przepuścili dwie ciężarówki, które miały wieźć pomoc humanitarną. Rolnicy w ostatniej chwili postanowili jednak zajrzeć pod plandekę, a wtedy rozpętała się burza. Jest odpowiedź krakowskiego Caritasu.

zakonnica protest flaga
15.02.2024 11:21 Rolnicy zatrzymali zakonnice na granicy. "Pilotowała" dwie ciężarówki

Na nic zdała się „uduchowiona” pomoc. Autorytet zakonnicy nie pomógł w sytuacji rolniczej blokady. Protestujący sprawdzili ciężarówki, które rzekomo miały zawierać jedynie środki niosące pomoc humanitarną. W środku zastali zaskakujący widok. Siostra nie wiedziała, co odpowiedzieć.

okno życia
30.01.2024 12:21 Alarm w oknie życia na Dolnym Śląsku. Najpierw znaleziono 2-tygodniową dziewczynkę. Potem chłopca tuż po porodzie

Zakonnice ze Zgromadzenia Panien Ofiarowania NMP w Świdnicy właśnie spotkały się podczas obiadu, kiedy nagle usłyszały donośny dzwonek. Oznaczał on alarm w oknie życia. Siostra Teresa, dyżurująca tego dnia, natychmiast pobiegła na miejsce, gdzie miało się znajdować niemowlę.

kościół
26.01.2024 22:16 Dzieci na kolanach szorują podłogę kościoła, zakonnica pilnuje. Porażające nagranie

Siostry elżbietanki z Domu Pomocy Społecznej miały zgotować dzieciom piekło. Kazały swoim podopiecznym z niepełnosprawnościami intelektualnymi szorować podłogę na kolanach i sprzątać kościół w Kamieniu Krajeńskim. Sprawa wyszła na jaw dzięki kamerze rejestrującej transmisję mszy świętych. To nie jedyna podobna sytuacja w placówce.

nagranie
18.11.2023 09:45 "Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci

Na profilu młodzieżowego stowarzyszenia katolickiego NINIWA w mediach społecznościowych opublikowano nagranie, które pokazuje, co zakonnice i księża robią "po godzinach". Film bardzo szybko zyskał rozgłos i stał się popularny w sieci. Internauci zasypali go lawiną komentarzy.

zakonnice
14.10.2023 14:59 Na takie emerytury mogą liczyć zakonnice w Polsce. Będziecie zaskoczeni

Często podnoszonym i dosyć kontrowersyjnym tematem są zarobki księży w Polsce. Mniejsze grono osób zwraca z kolei uwagę na siostry zakonne i ich posługę, która bywa bardzo zróżnicowana. Niektóre siostry uczą w szkołach, inne pracują w szpitalach czy domach opieki. Na jaką emeryturę mogą liczyć? Można się mocno zdziwić.

szkoła zakonnica
05.10.2023 22:54 Katechetka miała znęcać się nad uczniami na lekcjach religii. Dramatyczne szczegóły

Dzieci z Kalisza miały być bite i szarpane podczas lekcji religii. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak rodzic jednego z dzieci zgłosił sprawę dyrekcji oraz policji. Zakonnica zaprzecza doniesieniom o stosowaniu przez nią przemocy wobec uczniów, ale usłyszała już zarzuty.

szkola
05.09.2023 17:54 Katechetka miała znęcać się nad dziećmi w szkole. Usłyszała zarzuty

Katechetka, która uczyła religii w jednej ze szkół w Kaliszu, usłyszała zarzut nietykalności cielesnej dzieci. Jak wynika z relacji jednego z ojców, kobieta szarpała uczniów za ręce i ubrania.

zakonnica krzyż
08.08.2023 10:51 Była zakonnica zrzuciła habit po 18 latach. Teraz ujawniła, co dzieje się za murami klasztorów

Była siostrą zakonną przez 18 lat, teraz przerwała milczenie i mówi wprost o tym, co dzieje się za murami zakonów. - Jak Bóg mógłby chcieć, by siostry traktowały się nieludzko?! - grzmi Izabela Mościcka, do niedawna jeszcze siostra Nazaria. Kobieta założyła specjalne centrum.

zakonnice
30.07.2023 17:09 Zakonnice poszły na polską plażę. Nie mogły przewidzieć, co je tam spotka

Liczne parawany czy handlarze z różnego rodzaju przekąskami, których spotykamy podczas wakacji nad polskim morzem, nie dziwią już chyba nikogo. Jednak widok sióstr zakonnych, kiedy wylegujemy się na plaży, może już niejednego wprawić w zaskoczenie i zakłopotanie. A reakcje wczasowiczów mogą być bardzo różne, o czym zaraz się przekonacie.

zakonnice krzyż
17.06.2023 20:08 Zakonnica trafiła do więzienia, zgotowała dzieciom piekło. Zadziwiające, o co nieustannie prosiła

Siostra zakonna została skazana za swoje okrutne czyny, ale w więzieniu siedziała tylko dwa lata. S. Bernadetta chciała przypodobać się innym skazanym, ale jej czyny wobec dzieci sprawiły, że zakonnica trafiła na sam dół w więziennej hierarchii. - Chodziła w kółko i modliła się - wspomina była więźniarka.

świeczka
17.06.2023 10:03 Nie żyje s. Małgorzata Krupecka. Legendarna zakonnica odeszła nagle w wieku 61 lat

Kolejna ogromnie przykra wiadomość dla całego środowiska katolickiego w Polsce. W wieku 61 lat zmarła siostra Małgorzata Krupecka. Legendarna zakonnica znana była z otwartości i szczerego opisywania życia w zakonie. Ponadto, przez wiele lat pełniła funkcję rzeczniczki prasowej Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

zakonnica
11.05.2023 09:05 Była zakonnica opowiedziała o życiu w zakonie. Do dziś ma napady lęku

Carrie-Eileen została zakonnicą w wieku zaledwie 18 lat. Po pięciu latach w klasztornych murach zdecydowała się jednak je opuścić i dziś jest już żoną oraz matką sześciorga dzieci. Choć kobieta dawno porzuciła za sobą przeszłość, zdecydowała się opowiedzieć o codzienności siostry zakonnej na swoim TikToku. Szybko okazało się, że życie boskiej służebnicy nie jest usłane różami, lecz licznymi zakazami. Niektóre z nich naprawdę mogą szokować.

nie żyje
21.03.2023 17:27 Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie

Po dramatycznym wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek pod Słupskiem, na jaw wychodzą przykre okoliczności tragedii. Kobietą jadącą samochodem osobowym, który zderzył się czołowo z ciężarówką, była przełożona domu zakonnego w Koszalinie, siostra Inga Grula. 56-latka należała do zgromadzenia sióstr szensztackich. Jej śmierć potwierdziła diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Pani Sylwia wzięła sprawy w swoje ręce.
18.03.2023 17:52 Była zakonnica znokautowała księdza. "Wyskoczył jak oparzony"

Do wyjątkowo przykrej sytuacji doszło w jednym z kościołów w Polsce. Pani Sylwia przez pewien czas w swoim życiu pełniła posługę jako zakonnica. Kiedy podjęła decyzję, by zrzucić habit, udała się do spowiedzi, by podzielić się swoimi rozterkami z duchownym. Zamiast wsparcia i rozgrzeszenia usłyszała, iż “pochłonie ją piekło”. Kiedy ksiądz wyskoczył z konfesjonału, by nakrzyczeć na byłą zakonnicę, ta niewiele myśląc, powaliła księdza jednym ciosem na posadzkę.

Mężczyzna zginął, gdy pomagał zakonnicom
01.03.2023 17:09 Tragedia na terenie zakonu w woj. świętokrzyskim. Nie żyje 68-letni mężczyzna

Tarnawa. 68-letni mężczyzna chciał wykonać dobry uczynek i pomóc zakonnicom. Niestety zakończyło się to jego śmiercią. Mimo prób reanimacji nie udało się go uratować. Kolega towarzyszący mu przy pracach mógł tylko patrzeć.

None
28.02.2023 20:03 Pijana zakonnica spowodowała kolizję, uciekła i oszukała policjantów. Jest wyrok

9 grudnia 2021 roku zakonnica spowodowała w Olsztynie (woj. warmińsko - mazurskie) kolizję drogową. Okazało się, że kobieta prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu. Co więcej, okłamała policjantów, nie przyznając się do winy. Barbara M. doczekała się wyroku w sprawie.

Polska policja
14.01.2023 09:16 Grodzisk Mazowiecki: Dramat w przedszkolu. Zakonnica z zarzutami prokuratorskimi nadal opiekuje się dziećmi

Onet poinformował o skandalu, który miał mieć miejsce w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim. Zakonnica, która opiekowała się dziećmi, miała je m.in. szarpać, bić czy drapać. Choć usłyszała prokuratorskie zarzuty, nadal pracuje w przedszkolu.

Zarobki zakonnic dosłownie zwalają z nóg. Ile jest warta dożywotnia posługa Bogu?
22.12.2022 13:58 Wyszło na jaw, ile zarabiają zakonnice. Wielu będzie zaskoczonych

Kontrowersje wokół pensji księży to temat stary jak świat, ale wciąż mało osób zastanawia się nad tym, jak kształtują się zarobki zakonnic. Tymczasem, jak się okazuje, siostry zakonne są w znacznie gorszej sytuacji niż kapłani, często nie otrzymując za swoją posługę ani grosza. Sprawa szokuje, zwłaszcza, że zazwyczaj mają one na swojej głowie znacznie więcej obowiązków, które nie należą do najłatwiejszych.

zakonnica i modelki
22.07.2022 08:38 Zakonnica rzuciła się, by rozdzielić całujące się kobiety. Nietypowe sceny na włoskiej ulicy

Istnieją na świecie osoby, które czują silną potrzebę ewangelizacji. Do tego grona z pewnością należy włoska zakonnica, która w niewybredny i nieznoszący sprzeciwu sposób poddała się swojemu misyjnemu posłannictwu. Na jednej z włoskich uliczek zaatakowała „Bogu ducha winne” modelki. Co dokładnie się stało?