Goniec.pl > Zakonnica

Zakonnica

nagranie
18.11.2023 09:45 "Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci

Na profilu młodzieżowego stowarzyszenia katolickiego NINIWA w mediach społecznościowych opublikowano nagranie, które pokazuje, co zakonnice i księża robią "po godzinach". Film bardzo szybko zyskał rozgłos i stał się popularny w sieci. Internauci zasypali go lawiną komentarzy.

zakonnice
14.10.2023 14:59 Na takie emerytury mogą liczyć zakonnice w Polsce. Będziecie zaskoczeni

Często podnoszonym i dosyć kontrowersyjnym tematem są zarobki księży w Polsce. Mniejsze grono osób zwraca z kolei uwagę na siostry zakonne i ich posługę, która bywa bardzo zróżnicowana. Niektóre siostry uczą w szkołach, inne pracują w szpitalach czy domach opieki. Na jaką emeryturę mogą liczyć? Można się mocno zdziwić.

szkoła zakonnica
05.10.2023 22:54 Katechetka miała znęcać się nad uczniami na lekcjach religii. Dramatyczne szczegóły

Dzieci z Kalisza miały być bite i szarpane podczas lekcji religii. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak rodzic jednego z dzieci zgłosił sprawę dyrekcji oraz policji. Zakonnica zaprzecza doniesieniom o stosowaniu przez nią przemocy wobec uczniów, ale usłyszała już zarzuty.

szkola
05.09.2023 17:54 Katechetka miała znęcać się nad dziećmi w szkole. Usłyszała zarzuty

Katechetka, która uczyła religii w jednej ze szkół w Kaliszu, usłyszała zarzut nietykalności cielesnej dzieci. Jak wynika z relacji jednego z ojców, kobieta szarpała uczniów za ręce i ubrania.

zakonnica krzyż
08.08.2023 10:51 Była zakonnica zrzuciła habit po 18 latach. Teraz ujawniła, co dzieje się za murami klasztorów

Była siostrą zakonną przez 18 lat, teraz przerwała milczenie i mówi wprost o tym, co dzieje się za murami zakonów. - Jak Bóg mógłby chcieć, by siostry traktowały się nieludzko?! - grzmi Izabela Mościcka, do niedawna jeszcze siostra Nazaria. Kobieta założyła specjalne centrum.

zakonnice
30.07.2023 17:09 Zakonnice poszły na polską plażę. Nie mogły przewidzieć, co je tam spotka

Liczne parawany czy handlarze z różnego rodzaju przekąskami, których spotykamy podczas wakacji nad polskim morzem, nie dziwią już chyba nikogo. Jednak widok sióstr zakonnych, kiedy wylegujemy się na plaży, może już niejednego wprawić w zaskoczenie i zakłopotanie. A reakcje wczasowiczów mogą być bardzo różne, o czym zaraz się przekonacie.

zakonnice krzyż
17.06.2023 20:08 Zakonnica trafiła do więzienia, zgotowała dzieciom piekło. Zadziwiające, o co nieustannie prosiła

Siostra zakonna została skazana za swoje okrutne czyny, ale w więzieniu siedziała tylko dwa lata. S. Bernadetta chciała przypodobać się innym skazanym, ale jej czyny wobec dzieci sprawiły, że zakonnica trafiła na sam dół w więziennej hierarchii. - Chodziła w kółko i modliła się - wspomina była więźniarka.

świeczka
17.06.2023 10:03 Nie żyje s. Małgorzata Krupecka. Legendarna zakonnica odeszła nagle w wieku 61 lat

Kolejna ogromnie przykra wiadomość dla całego środowiska katolickiego w Polsce. W wieku 61 lat zmarła siostra Małgorzata Krupecka. Legendarna zakonnica znana była z otwartości i szczerego opisywania życia w zakonie. Ponadto, przez wiele lat pełniła funkcję rzeczniczki prasowej Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

zakonnica
11.05.2023 09:05 Była zakonnica opowiedziała o życiu w zakonie. Do dziś ma napady lęku

Carrie-Eileen została zakonnicą w wieku zaledwie 18 lat. Po pięciu latach w klasztornych murach zdecydowała się jednak je opuścić i dziś jest już żoną oraz matką sześciorga dzieci. Choć kobieta dawno porzuciła za sobą przeszłość, zdecydowała się opowiedzieć o codzienności siostry zakonnej na swoim TikToku. Szybko okazało się, że życie boskiej służebnicy nie jest usłane różami, lecz licznymi zakazami. Niektóre z nich naprawdę mogą szokować.

nie żyje
21.03.2023 17:27 Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie

Po dramatycznym wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek pod Słupskiem, na jaw wychodzą przykre okoliczności tragedii. Kobietą jadącą samochodem osobowym, który zderzył się czołowo z ciężarówką, była przełożona domu zakonnego w Koszalinie, siostra Inga Grula. 56-latka należała do zgromadzenia sióstr szensztackich. Jej śmierć potwierdziła diecezja koszalińsko-kołobrzeska.

Pani Sylwia wzięła sprawy w swoje ręce.
18.03.2023 17:52 Była zakonnica znokautowała księdza. "Wyskoczył jak oparzony"

Do wyjątkowo przykrej sytuacji doszło w jednym z kościołów w Polsce. Pani Sylwia przez pewien czas w swoim życiu pełniła posługę jako zakonnica. Kiedy podjęła decyzję, by zrzucić habit, udała się do spowiedzi, by podzielić się swoimi rozterkami z duchownym. Zamiast wsparcia i rozgrzeszenia usłyszała, iż “pochłonie ją piekło”. Kiedy ksiądz wyskoczył z konfesjonału, by nakrzyczeć na byłą zakonnicę, ta niewiele myśląc, powaliła księdza jednym ciosem na posadzkę.

Mężczyzna zginął, gdy pomagał zakonnicom
01.03.2023 17:09 Tragedia na terenie zakonu w woj. świętokrzyskim. Nie żyje 68-letni mężczyzna

Tarnawa. 68-letni mężczyzna chciał wykonać dobry uczynek i pomóc zakonnicom. Niestety zakończyło się to jego śmiercią. Mimo prób reanimacji nie udało się go uratować. Kolega towarzyszący mu przy pracach mógł tylko patrzeć.

None
28.02.2023 20:03 Pijana zakonnica spowodowała kolizję, uciekła i oszukała policjantów. Jest wyrok

9 grudnia 2021 roku zakonnica spowodowała w Olsztynie (woj. warmińsko - mazurskie) kolizję drogową. Okazało się, że kobieta prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu. Co więcej, okłamała policjantów, nie przyznając się do winy. Barbara M. doczekała się wyroku w sprawie.

Polska policja
14.01.2023 09:16 Grodzisk Mazowiecki: Dramat w przedszkolu. Zakonnica z zarzutami prokuratorskimi nadal opiekuje się dziećmi

Onet poinformował o skandalu, który miał mieć miejsce w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów w Grodzisku Mazowieckim. Zakonnica, która opiekowała się dziećmi, miała je m.in. szarpać, bić czy drapać. Choć usłyszała prokuratorskie zarzuty, nadal pracuje w przedszkolu.

Zarobki zakonnic dosłownie zwalają z nóg. Ile jest warta dożywotnia posługa Bogu?
22.12.2022 13:58 Wyszło na jaw, ile zarabiają zakonnice. Wielu będzie zaskoczonych

Kontrowersje wokół pensji księży to temat stary jak świat, ale wciąż mało osób zastanawia się nad tym, jak kształtują się zarobki zakonnic. Tymczasem, jak się okazuje, siostry zakonne są w znacznie gorszej sytuacji niż kapłani, często nie otrzymując za swoją posługę ani grosza. Sprawa szokuje, zwłaszcza, że zazwyczaj mają one na swojej głowie znacznie więcej obowiązków, które nie należą do najłatwiejszych.

zakonnica i modelki
22.07.2022 08:38 Zakonnica rzuciła się, by rozdzielić całujące się kobiety. Nietypowe sceny na włoskiej ulicy

Istnieją na świecie osoby, które czują silną potrzebę ewangelizacji. Do tego grona z pewnością należy włoska zakonnica, która w niewybredny i nieznoszący sprzeciwu sposób poddała się swojemu misyjnemu posłannictwu. Na jednej z włoskich uliczek zaatakowała „Bogu ducha winne” modelki. Co dokładnie się stało?