Goniec.pl
Policja brutalnie spacyfikowała mężczyznę

Twitter.com/naprawdejoanna

Zrobił jednoosobowy protest przeciwko Polskiemu Ładowi. Policjanci rzucili się na niego

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbył się jednoosobowy protest przeciwko Polskiemu Ładowi. Na miejscu pojawił się policyjny patrol, który siłą spacyfikował pokojowo demonstrującego przedsiębiorcę. Mężczyzna został przewieziony na komisariat i usłyszał zarzuty.

Policjanci rzucili się na protestującego mężczyznę i zanieśli go do radiowozu, trzymając za ręce i nogi. Brutalną interwencję funkcjonariuszy nagrali świadkowie zdarzenia, a film trafił do sieci. Internauci byli przerażeni agresywną reakcją mundurowych.

Policja spacyfikowała jednoosobowy protest w Warszawie

W sobotę polski rząd przedstawił założenia nowego programu społeczno-gospodarczego. Przeciwko Polskiemu Ładowi postanowił zaprotestować w niedzielę jeden z warszawskich przedsiębiorców. Zbigniew Komosa udał się więc na plac Zamkowy i usiadł pod kolumną Zygmunta. W ręku trzymał transparent z napisem „Nowy Polski Ład = Trybunał Stanu”.

Po chwili na miejscu zjawił się policyjny patrol, który natychmiast skierował swoje kroki w stronę jednoosobowego protestu. Policjanci wyrwali mężczyźnie transparent z dłoni, a następnie chwycili go za ręce i nogi i zanieśli do radiowozu. Demonstrant próbował się wyrwać i wzywał pomocy, jednak policjanci stanowczo wykonywali swoje zadanie.

Zatrzymany mężczyzna został następnie przewieziony do komisariatu przy ul. Zakroczymskiej. Zbigniew Komosa opuścił posterunek dopiero po dwóch godzinach. Na miejscu usłyszał zarzuty wprowadzenie w błąd organu państwowego z art. 65 kw i nieprzestrzegania zakazów, nakazów lub ograniczeń  z art. 116 kw.

[EMBED-243]

– Wspomniana przez panią osoba została zatrzymana w związku z udziałem w spontanicznym zgromadzeniu oraz odmową podania danych personalnych. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji przy ulicy Zakroczymskiej – usłyszał dziennikarz „Gazety Wyborczej” od Roberta Szumiaty, rzecznika komendy Śródmieście.

Po opuszczeniu komisariatu Zbigniew Komosa przyznał, że nie rozmawiał z policjantami. W czasie policyjnej interwencji na placu Zamkowym mężczyzna miał zostać zraniony w rękę. To nie jest jednak jego pierwsza wizyta na policyjnym posterunku. Przedsiębiorca z Warszawy prowadzi na Facebooku bloga „Kronika spod pomnika”, gdzie relacjonuje swoje protesty.

– W radiowozie skuli mnie i uwalili na siedzenie. I tyle – relacjonował zatrzymany mężczyzna.

 Od trzech lat Komosa składa wieńce pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na pl. Piłsudskiego. Kwiatom towarzyszy napis „Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Naród polski. Spoczywajcie w pokoju”. 

Mężczyzna wzywa swoim działaniem do zaprzestania kreowania fałszywych bohaterów. Wcześniej usłyszał już prokuratorskie zarzuty znieważenia pomnika, a przeciwko niemu toczą się dwie sprawy karne. Nagranie z niedzielnej interwencji służb na placu Zamkowym również trafiło do sieci.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:
  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wubprcza/Twitter

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >