Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Znamy datę i godzinę zaprzysiężenia nowego rządu Mateusza Morawieckiego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.11.2023 11:22

Znamy datę i godzinę zaprzysiężenia nowego rządu Mateusza Morawieckiego

z ostatniej chwili
goniec.pl

Ważna informacja na temat zaprzysiężenia rządu Mateusza Morawieckiego. Premier korzysta z maksymalnego czasu danego mu przez przepisy dotyczące powołania Rady Ministrów. Kiedy Polacy poznają skład gabinetu Mateusza Morawieckiego? Padła data i godzina.

Już wszystko wiadomo, chodzi o rząd Mateusza Morawieckiego

Poznaliśmy datę i godzinę zaprzysiężenia nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Informacje te ujawnił Piotr Ćwik z Kancelarii Prezydenta podczas wizyty w programie “Kawa na ławę” w TVN24.

Mateusz Morawiecki nie ma zamiaru ujawnić wcześniej tego, kto zgodził się zasiąść w jego nowym rządzie. Zarówno Polacy, jak i politycy zasiadający w Sejmie i Senacie dowiedzą się szczegółów na temat Rady Ministrów dopiero w poniedziałek 27 listopada. To ostatni dzień, gdy wskazany przez prezydenta premier ma obowiązek przedstawić skład swojego gabinetu.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Ludzie prezydenta ujawnili datę i godzinę zaprzysiężenia nowego rządu

Wiadomości na temat zaprzysiężenia nowego rządu padły nie tylko w TVN24. Również Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta obecny w niedzielnym studio TVP Info zdradził wspólne plany Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ: Cała Polska widziała, co działo się w Sejmie. Wydało się, co Kaczyński mówił Hołowni

- Jeżeli pan premier przedstawi panu prezydentowi skład rządu, to jutro o 16.30 dojdzie do jego zaprzysiężenia - powiedział Piotr Ćwik na antenie TVN24. Wojciech Kolarski był bardziej stanowczy w przekazaniu wiadomości na temat nowego rządu. - Jutro o 16.30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego - powiedział w TVP Info. Uroczystość w Pałacu Prezydenckim rozpocznie kolejny wyścig Mateusza Morawieckiego z czasem.

Zaprzysiężenie włączy rządowi Mateusza Morawieckiego zegar, będą mieli dwa tygodnie

Przepisy jasno stanowią na temat okresów, w jakich dochodzić ma do kolejnych kroków w przypadku powoływania nowego rządu. Zaprzysiężenie ministrów przez prezydenta to dopiero początek. Później premier i jego Rada Ministrów musi znaleźć poparcie większość w Sejmie, a to nie będzie łatwe o ile można rozpatrywać to w ogóle w kategorii zdarzeń możliwych.

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński przejdzie na emeryturę? Mateusz Morawiecki w jednoznacznych słowach

- Od tego momentu (zaprzysiężenia rządu przez Andrzeja Dudę - przy. red.) premier będzie miał dwa tygodnie, by uzyskać wotum zaufania przed Sejmem - dodał Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta.

Źródło: tvn24, tvp info