Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego hitem, podbija internet
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.02.2024 09:27

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego hitem, podbija internet

Jarosław Kaczyński
Facebook/Prawo i Sprawiedliwość

Celebrowanie przypadającego na 17 lutego Dnia Kota nie ominęło polskich polityków. Wpisem w mediach społecznościowych zaskoczył nawet sam prezydent Andrzej Duda, ale największe poruszenie i tak wywołał post Anny Zalewskiej. Polityczka pokazała w sieci nieznane dotąd zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i opatrzyła je wymownym cytatem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości musiał rozpłynąć się z zachwytu.

Politycy świętują Dzień Kota

Sobota (17 lutego) była prawdziwym świętem miłośników kotów. To właśnie tego dnia, zgodnie z kalendarzem, fani tych czworonożnych futrzaków obchodzili hucznie ich dzień. Co ciekawe, Dzień Kota postanowili uczcić nie tylko zwykli zjadacze chleba, ale i będący na świeczniku politycy. Wpisem zaskoczył nawet sam prezydent Andrzej Duda, który zamieścił w sieci zdjęcie pupilka swojej żony.

Tinek. Nasz domownik. Ulubieniec Agaty - napisał na prywatnym profilu w mediach społecznościowych pod fotografią puszystego zwierzaka o jasnej sierści.

Najnowszy sondaż wyborczy. Donald Tusk świętuje

Prezes PiS zapozował z futrzakiem. Zachwycona europosłanka cytuje Kanta

Choć post głowy państwa rozczulił wielu obserwatorów, tajemnicą nie jest, że w starciu o tytuł największego miłośnika kotów Andrzej Duda nie ma żadnych szans z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS to od zawsze najpopularniejszy wśród polskich polityków posiadacz tych zwierząt. Ceni je sobie zresztą tak bardzo, że niejednokrotnie wspominał o nich w medialnych wywiadach.

ZOBACZ: Kobiety zabrały głos ws. Kaczyńskiego i Tuska. Wymowne reakcje

Jako że lider Zjednoczonej Prawicy "cyfrowy" jednak nie jest, próżno było szukać w czeluściach internetu jakichkolwiek wpisów, ujawniających prawdę o tym, jak wyglądają jego towarzysze życia. Niespodziankę sprawiła jednak europosłanka Anna Zalewska, która z okazji Dnia Kota pokazała niepublikowane dotąd zdjęcie, opatrzone wymownym wpisem.

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta - napisała, cytując słowa filozofa Immanuela Kanta.

Wszystkie koty Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński miał w swoim życiu już niejednego przedstawiciela ssaków z gatunku koty. Pierwszym z nich był Buś, o którym wiadomo niewiele. Tuż po nim w domu prezesa PiS pojawił się natomiast słynny Alik, nazwany tak ponoć na cześć dziadka Aleksandra. Czworonóg zdechł w listopadzie 2011 r. po tym, jak zdiagnozowano u niego chorobę nerek.

Kolejnym kotem byłego premiera, który zamieszkał na Żoliborzu została Fiona, lubująca się w polowaniu na… winogrona. Gdy rzuca jej się owoc, ta przynosi go z powrotem. Fiona cieszy się szczególnym poważaniem u swojego właściciela. Poza nią, w willi Kaczyńskiego mieszka również Czaruś. Jego z kolei znaleźli na ulicy ochroniarze prezesa.

Źródło: Onet, Instagram, X