Goniec.pl
Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek nie gryzł się w język. Skomentował finał Wimbledonu, padły mocne słowa

10 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Zbigniew Boniek postanowił zabrać głos ws. finału żeńskiego Wimbledonu, który miał miejsce w sobotnie popołudnie. Były prezes PZPN za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych skomentował zwycięstwo Jeleny Rybakiny, a także uderzył w organizatorów turnieju. Z jego ust padły znaczące słowa.

Zbigniew Boniek jest znany z eksponowania swojego zdania, nie tylko na tematy dotyczące piłki nożnej, ale również tego, co dzieje się dookoła nas. Tym razem wziął na tapet finał żeńskiego Wimbledonu, gdzie zmierzyły się Jelena Rybakina i Ons Jabeur.

Beata Zawadzka/East News

Robert Lewandowski nie trafi do FC Barcelony? W grę wchodzi inny kierunek

CZYTAJ DALEJ

Zdecydowaną faworytką była utalentowana Tunezyjka, zajmująca drugie miejsce w rankingu WTA, aczkolwiek na korcie lepsza okazała reprezentanta Kazachstanu, która pokonała swoją rywalkę 2:1.

Zwycięstwo Rybakiny wywołało spore poruszenie w sportowym świecie, w głównej mierze ze względu na przeszłość tenisistki. Wiele osobistości wyraziło swoje niezadowolenie ze względu na fakt, że Rybakina jest Rosjanką, która zmieniła swoje obywatelstwo w 2018 roku.

Warto podkreślić, że organizatorzy turnieju chcieli wykluczyć uczestnictwo reprezentantów Białorusi i Rosji, ze względu na sytuację panującą na Ukrainie. Jak się okazało, taki zabieg nie do końca się im udał, ponieważ w finalnym rozrachunku zwyciężyła etniczna Rosjanka.

Zbigniew Boniek skomentował finał Wimbledonu. Uderzył w organizatorów

Taka sytuacja nie umknęła byłemu szefowi PZPN, który wyraził swoje zdanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zbigniew Boniek w mocnych słowach uderzył w organizatorów. Zaznaczył, że zwyciężczyni jest rodowitą Rosjanką, która na co dzień mieszka w stolicy Rosji.

- Trochę to im nie wyszło. Niby wyeliminowali Rosjan, ale Rybakina to 100% Rosjanka, która mieszka w Moskwie... Bez komentarza - napisał Zbigniew Boniek.

Sama zainteresowana odniosła się do zaistniałej sytuacji, a także wyraziła swoje niezadowolenie z działań Władimira Putina. Podkreśliła, że jest zwolenniczką pokoju na świecie.

- Chcę tylko żeby wojna w Ukrainie jak najszybciej się skończyła. Jestem za pokojem - przekazała reprezentantka Kazachstanu.

Tuż po końcowym triumfie Rybakiny w światowych mediach zawrzało. Wiele osobistości ze świata sportu nie pozostawiło suchej nitki na organizatorach turnieju, podkreślając, że rezultat jest całkowitą porażką dla świata sportu.

- Mistrzostwa Wimbledonu zostały potępione, zdegradowane, a nawet zdelegalizowane - napisał w swoim komentarzu Oliver Brown, dziennikarz "The Telegraph".

Jest to rozczarowany, że to rodowita Rosjanka, która mieszka w Moskwie, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Mistrzyni urodzona w Rosji, przyjmująca najważniejszą nagrodę w tenisie od księżnej Cambridge. Taki był wynik Wimbledonu, z którego powstały koszmary. W czasie, gdy Rosjanie otrzymali najsurowsze sankcje finansowe, Rybakina zabierała czek zwycięzcy na 2 miliony funtów z powrotem do moskiewskiego domu - podkreślił.

Kadry z programu "Chłopaki do wzięcia"

"Chłopaki do wzięcia". Tych bohaterów nie ma już wśród nas. Zmarli w trakcie emisji programu

Ci bohaterowie popularnego programu "Chłopaki do wzięcia" niestety już nie żyją. Widzowie musieli pogodzić się ze stratą nierzadko bardzo młodych ulubieńców. W poniższej galerii przedstawiamy znane postacie, które odeszły.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:Źródło: Goniec.plPiotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >