Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zapadła ważna decyzja ws. Jacka Jaworka. Prokuratura potwierdziła
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 03.04.2023 16:58

Zapadła ważna decyzja ws. Jacka Jaworka. Prokuratura potwierdziła

Jacek Jaworek
Polska Policja

Zapadła ważna decyzja ws. Jacka Jaworka. Prokuratura zaakceptowała wniosek o przedłużenie śledztwa w jego sprawie do 20 lipca br. Mężczyzna jest podejrzany o potrójne morderstwo i od lipca 2021 roku jest nieuchwytny.

Jacek Jaworek nadal jest poszukiwany

Jacek Jaworek pozostaje jednym z najbardziej poszukiwanych Polaków . Od lipca 2021 roku policjanci nie mogą ustalić, gdzie znajduje się podejrzany o zabójstwo brata, bratowej i bratanka mężczyzna. W styczniu prokuratura podjęła decyzję, że śledztwo ws. Jacka Jaworka ponownie zostanie przedłużone. Terminem granicznym sprawy był więc 10 kwietnia.

Mężczyzna poszukiwany jest także poza granicami Polski. Śledczy zwrócili się do specjalistów z USA. Dane otrzymane od "globalnej firmy internetowej" mają pozwolić ustalić to, co działo się z telefonem, a więc i samym Jackiem Jaworkiem tuż po zbrodni w Borowcach.

Prokuratura potwierdza, że bierze pod uwagę dwa scenariusze dotyczące tego, co mogło stać się z Jackiem Jaworkiem. Jeden z nich zakłada, że podejrzany o potrójne morderstwo ukrywa się w Polsce lub za granicą, drugi zaś dotyczy jego śmierci. W tym scenariuszu ważna jest kwestia tego, gdzie są zwłoki i dlaczego nie natrafili na nie śledczy przeszukujący tereny.

Prawda o małżeństwie Marka Kondrata ujrzała światło dzienne. Nikt nie miał pojęcia

Śledztwo zostało ponownie przedłużone

Termin 10 kwietnia nie okazał się jednak wystarczający. Prokurator Regionalny w Katowicach ponownie przedłużyła śledztwo w sprawie Jacka Jaworka. - Wnioskowaliśmy o przedłużenie śledztwa do 20 lipca. Prokuratura Regionalna w Katowicach zaakceptowała wniosek - mówił cytowany przez Super Express prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Jak ustalili dziennikarze SE, prokuratura chce uzyskać dodatkowe dane informatyczne, które pozwolą sprawdzić, z jakich miejsc logował się Jaworek po zabójstwie. W tej sprawie zwrócono się o pomoc do wcześniej wspomnianej globalnej firmy internetowej. - Po analizie tych materiałów poprosiliśmy o ich uzupełnienie. Niestety, nowe materiały nie dotarły jeszcze do prokuratury, dlatego wnioskowaliśmy o przedłużenie śledztwa - przekazał Ozimek.

Policjanci proszą o pomoc

Funkcjonariusze policji proszą wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego Jacka Jaworka, mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. 

Rysopis podejrzanego: tęgiej budowy ciała, wzrost około 170-180 cm, włosy krótkie jasne, twarz owalna. Ostatnio widziany był ubrany w dżinsy koloru granatowego oraz koszulkę z krótkim rękawem w tym samym kolorze.

Źródło: Super Express