Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Żałoba w TVP. Nie żyje wieloletni pracownik stacji, żegnają kolegę
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 21.11.2023 18:19

Żałoba w TVP. Nie żyje wieloletni pracownik stacji, żegnają kolegę

TVP świeczka
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News; Unsplash.com/Sixteen Miles Out

TVP poinformowało o śmierci wieloletniego pracownika stacji. Bogusław Janczy stworzył wiele produkcji, które pokochali widzowie. Przyjaciele z Telewizji Polskiej nie mogą pogodzić się z jego odejściem. Krakowski oddział opublikował specjalną wiadomość.

Nie żyje pracownik TVP, Bogusław Janczy miał 72 lata

TVP pogrążone w żałobie po śmierci wieloletniego pracownika. Telewizja Polska potwierdziła wiadomość, iż nie żyje Bogusław Janczy. Widzowie TVP nie mogą kojarzyć go z ekranów, ale bez jego pracy nie byliby w stanie oglądać lubianych formatów.

Bogusław Janczy miał 72 lata. Od dawna związany był z krakowskim oddziałem Telewizji Polskiej. To właśnie tam pojawiła się smutna informacja o śmierci.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

TVP opłakuje śmierć Bogusława Janczego

TVP straciło doświadczonego pracownika, który podświadomie wiedział, czego potrzeba na planie uwielbianych przez widzów programów. Bogusław Janczy był Wydziału Produkcji Scenograficznej w Studiu "Łęg" Telewizji Kraków.

ZOBACZ: Tuż przed Bożym Narodzeniem TVP straci setki tysięcy widzów. Są dwa terminy

- Zmarł Bogusław Janczy, wieloletni pracownik krakowskiego ośrodka Telewizji Polskiej - czytamy na początku specjalnego komunikatu opublikowanego przez TVP Kraków. Wspomniano formaty, za jakimi stał, a koledzy i koleżanki sięgnęli po osobisty opis zmarłego.

TVP opublikowało specjalne pożegnanie

Odejście Bogusława Janczego poczyniło na korytarzach TVP wielkie pustki. - Pieszo przewędrował prawie cały Łuk Karpat. ”Wspaniały człowiek, koleżeński, uczynny i dobry” - czytamy w pożegnaniu krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej.

ZOBACZ: Kłótnia w TVP Info. Magdalena Ogórek oburzyła się po słowach gościa

Nie występował przed kamerą, ale nie czyniło to z niego mniej cennego fachowca w produkcji telewizyjnej. - To za jego czasów jako szefa Wydziału Produkcji Scenograficznej w Studiu "Łęg" Telewizji Kraków nagrywane były koncerty, kabarety, teleturnieje, w tym hitowy "Miliard w rozumie". Towarzyszył również produkcji "Listy Schindlera" Stevena Spielberga - wylicza TVP. Bogusław Janczy ceniony był także za swój talent fotograficzny.

Źródło: tvp Kraków

Tagi: TVP Nie żyje