Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zakpili z "Wiadomości" TVP. Pokazali "wniosek" do premiera
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.01.2022 19:22

Zakpili z "Wiadomości" TVP. Pokazali "wniosek" do premiera

Tusk, Morawiecki
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News, Piotr Molecki/East News

Admini satyrycznego fanpage'a, który w prześmiewczy sposób komentuje materiały "Wiadomości" TVP, wystosowali nietypową prośbę do premiera Mateusza Morawieckiego. We wniosku stylizowanym na oficjalny dokument odnieśli się do sprawy rzekomego szkodzenia interesom Polski przez Donalda Tuska, nazywając go "huncwotem" i wzywając do jego dymisji.

"Wiadomości" TVP nie od wczoraj uderzają w największego konkurenta Jarosława Kaczyńskiego, czyli Donalda Tuska. W ostatnim czasie wyjątkowa jest jednak częstotliwość materiałów szkalujących byłego premiera. Uwagę na ten fakt zwrócili admini profilu "Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze", którzy wystosowali nietypową prośbę do Mateusza Morawieckiego.

Nietypowy wniosek adresowany do premiera

Dokument skierowany do szefa polskiego rządu pojawił się dziś rano na profilu fanpage'a w mediach społecznościowych. - Kochani, prosimy Was o wsparcie inicjatywy, którą zamierzamy jutro złożyć... - napisano w komunikacie, pod którym zamieszczono zdjęcie ironicznego wniosku.

- Szanowny Panie Premierze, w związku ze szkodliwą działalnością Donalda Franciszka Tuska, której kolejne dowody dostarcza nam najważniejszy i najbardziej obiektywny program informacyjny w naszej Umęczonej Ojczyźnie - 'Wiadomości' TVP, zwracamy się z uprzejmą prośbą, by ukrócić te działania i w typie art. 161 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej (Dz.U. 1997, nr 78 poz. 483) zwrócił się Pan Premier do Prezydenta Rzeczypospolitej z wnioskiem o zdymisjonowanie tegoż huncwota - przekazano.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Pod spodem znalazł się także krótki podpis: "Z niesłabnącym podziwem i poważaniem. Admini Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze".

Art. 161 ustawy zasadniczej odnosi się do kompetencji prezydenta i stanowi, że głowa państwa, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, dokonuje zmian w składzie Rady Ministrów.

"Wiadomości" znów o Tusku

Od kilku dni rząd Zjednoczonej Prawicy przyjął zaskakującą narrację, którą powielają wszyscy politycy obozu rządzącego. Główny program informacyjny TVP, czyli "Wiadomości", bezpardonowo atakuje Donalda Tuska, obwiniając go za wysokie ceny energii i drożyznę.

Ostatnio stworzono nawet nowe terminy, takie jak "tuskowe" czy "podatek Tuska", który ma odpowiadać za inflację w Polsce. Mimo iż Zjednoczona Prawica rządzi już ponad 6 lat, wciąż obarcza odpowiedzialnością za wszelkie niepowodzenia i porażki byłego premiera, który wyjechał do Brukseli w 2014 roku.

Co więcej, partia Jarosława Kaczyńskiego oraz jej koalicjanci, próbując przykryć błędy w Polskim Ładzie i aferę z Pegasusem, uderza m.in. w unijną politykę klimatyczną i apeluje do Tuska, by jako przewodniczący największej partii w Parlamencie Europejskim wywarł presję na pozostałe państwa i nakazał im wycofanie się z podjętych wcześniej decyzji na rzecz ratowania klimatu. Polskie władze wciąż upierają się przy szkodliwej dla atmosfery energetyce opartej na węglu, mówiąc, że ratują polskie kopalnie i setki górniczych rodzin. Przemilczany przez nich zupełnie zostaje fakt, że wiele ton węgla co roku sprowadzają m.in. z Rosji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: WP

Tagi: Donald Tusk