Goniec.pl
Elżbieta Witek uciekła przed dziennikarzami

Twitter.com WideoWyborcza

Zadali Elżbiecie Witek pytanie o KRS. Ratowała się ucieczką

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W kwietniu Warszawska Prokuratura Okręgowa rozpoczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków m.in. przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Dziennikarze probowali porozmawiać z przedstawicielką parlamentu, zostali jednak zatrzymani przez ochronę.

Śledztwo wszczęto w sprawie m.in. Elżbiety Witek i szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej. Chodzi o udzielenie odmowy udostępnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” próbowali uzyskać komentarz marszałek sejmu.

Elżbieta Witek uciekła przed dziennikarzami

Zaskakującą reakcję marszałek Sejmu na pytania dziennikarzy zarejestrowały kamery, a nagranie zostało opublikowane na Twitterze „Wideo Wyborcza.pl”. Dziennikarze zapytali przedstawicielkę parlamentu o to, czy i kiedy odbędzie się głosowanie w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Najszybciej, jak to będzie możliwe. Zobaczymy, bo mamy prezydium i konwent. Zobaczymy - rzuciła Elżbieta Witek.

Następnie dziennikarze „Gazety Wyborczej” próbowali uzyskać od Elżbiety Witek komentarz w sprawie dochodzenia prokuratury, które prowadzone jest w związku z podejrzeniem niedopełniania obowiązków m.in. przez marszałek Sejmu. To pytanie pozostało jednak bez odpowiedzi.

Na nagraniu widać, jak Elżbieta Witek odwraca się i znika z pola widzenia dziennikarzy, którzy zostali zatrzymani przez ochronę. Wideo opublikowane na Twitterze wzbudziło poruszenie wśród internautów.

- Prokuratura okręgowa sprawdza, czy Elżbieta Witek i szefowa Kancelarii Sejmu nie przekroczyły uprawnień. Chodzi o odmowę udostępnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Marszałek Witek uciekła od naszych pytań - przekazała redakcja „Gazety Wyborczej”.

Prokuratura wszczęła śledztwo 22 kwietnia br. Chodzi o odmowę udostępnienia list poparcia dla członków Krajowej Rady Sądownictwa, które zostały ujawnione przez Kancelarię Sejmu dopiero w lutym 2020 roku.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyli posłowie, osoby prywatne i stowarzyszenie. Początkowo odmówiono wszczęcia postępowania, jednak sąd uwzględnił zażalenie i nakazał podjęcie czynności w tej sprawie.

Wczoraj informowaliśmy również o zaskakującej decyzji w sprawie posiedzenia parlamentarnego zespołu „Zero Tolerancji dla Pedofilii”, na które marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie wyraziła zgody.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter/Gazeta

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >