Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Wszyscy się mylili. Jest nowa prognoza pogody na Boże Ciało
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.05.2024 17:19

Wszyscy się mylili. Jest nowa prognoza pogody na Boże Ciało

burza
Fot. Pixabay/Bogdan Radu

Wielkimi krokami zbliża się kolejny długi weekend. Boże Ciało przypada w tym roku na czwartek, 30 maja, w związku z czym niektórzy będą mogli cieszyć się aż czterodniowym wolnym. Pojawiły się już pierwsze prognozy, według których wszystko wskazuje na to, że będzie upalnie, ale także potencjalnie niebezpiecznie.

Pogoda na najbliższe dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w najbliższym czasie Polska pozostanie pod napływem powietrza polarnego kontynentalnego, a jedynie w ciągu dnia znad południowego zachodu pojawi się u nas wilgotniejsze powietrze polarno-morskie. Spowoduje to, że w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się dość przyjemnej aury w pogodzie.

W sobotę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a w Sudetach i Karpatach także burze. Temperatura maksymalna na w przeważającej części kraju wyniesie od 20°C do 24°C; chłodniej jedynie w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów oraz nad samym morzem od 16°C do 19°C. Niewielki spadek temperatury odczujemy za sprawą umiarkowanego, a okresami dość silnego i porywistego wiatru.

Pilny komunikat, lek znika z aptek. Sprawa dotyczy 2 milionów pacjentów

Pogoda na weekend

W nocy z soboty na niedzielę należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a lokalnie także burz. Temperatura spadnie do 10°C do 13°C, jedynie lokalnie na obszarach podgórskich Karpat i Sudetów od 7°C do 9°C. Na południu prognozowane są lokalne mgły, ograniczające widzialność do 400 m.

Następnie czeka nas kolejny ciepły dzień. W niedziele w przeważającym obszarze kraju wskazania na termometrze sięgną od 21°C do 25°C, chłodnej nad morzem oraz w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów od 16°C do 20°C. Miejscami w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu i burze, a lokalnie także opady gradu.

ZOBACZ TAKŻE: Nagle weszli na stoły. Nagranie z polskiego liceum hitem sieci

Prognoza pogody na Boże Ciało 2024

Pozytywna aura w pogodzie nastraja nas optymizmem na nadchodzący, długi weekend. Jak się okazuje, najnowsze prognozy pogody na Boże Ciało zdają się to potwierdzać, jednak jest pewne „ale”. Zapowiadają się wyjątkowo ciepłe, a także deszczowe i burzowe dni. Jak informuje serwis twojapogoda.pl, od 30 maja do 2 czerwca codziennie będziemy obserwować przelotne opady deszczu, wraz z burzami, gradem i silnym wiatrem.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: IMGW, twojapogoda.pl.