Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wracali z wesela, nie żyje 5 osób. Sąd podjął ważną decyzję
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 12.09.2023 18:04

Wracali z wesela, nie żyje 5 osób. Sąd podjął ważną decyzję

wypadek
KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

We wtorek 12 września sąd podjął decyzję wobec sprawcy śmiertelnego wypadku w miejscowości Boksycka, do którego doszło pod koniec maja. Przypomnijmy, że w zdarzeniu tym zginęła 5-osobowa rodzina, która wracała z wesela. Sprawca był nietrzeźwy, a także pod wpływem narkotyków.

Tragiczny wypadek w miejscowości Boksycka

Do tragedii w miejscowości Boksycka doszło w niedzielę 9 maja około godziny 5 nad ranem na drodze krajowej numer 9. Według ustaleń policji 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z fiatem, za którego kierownicą siedział 72-latek. Oprócz niego autem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 lat.

Po sromotnej klęsce z Albanią, Lewy ma kolejną zgryzotę. Plotki o Annie nie ustają

Ofiary to rodzina, która wracała z wesela

Według nieoficjalnych informacji fiatem podróżowała rodzina, która wracała właśnie z imprezy weselnej. Trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu. 16-latek trafił do szpitala.

Mercedesem podróżował Piotr M., który według ustaleń prokuratury był wówczas w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem narkotyków. Sprawca wypadku został aresztowany. Teraz sąd zadecydował o dalszych czynnościach.

Sąd zadecydował o losach sprawcy wypadku

We wtorek 12 września szef Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że w sprawie śmiertelnego wypadku w miejscowości Boksycka wciąż kompletowany jest materiał dowodowy. Śledczy czekają na szczegółowe ekspertyzy z zakresu ruchu drogowego, które pozwolą odtworzyć przebieg zdarzenia.

Sąd przedłużył areszt dla sprawcy, o co wnioskowała prokuratura. - Sąd uwzględnił nasz wniosek i przedłużył areszt do 11 grudnia - przekazał prokurator Cezary Skalmierski.

Źródło: PAP