Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojskowy pojazd uderzył w drzewo. Żołnierze w szpitalu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 18.04.2024 14:40

Wojskowy pojazd uderzył w drzewo. Żołnierze w szpitalu

wojsko polskie
fot. Unsplash/Daniel Silva (zdj. ilustracyjne)

W nocy ze środy na czwartek (17-18 kwietnia) w Kaletach (woj. śląskie) doszło do wypadku z udziałem pojazdu wojskowego. Jelcz zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pięcioro żołnierzy - czterech mężczyzn i kobieta - trafiło do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniać będzie Żandarmeria Wojskowa.

Wypadek wojskowego jelcza. Żołnierze trafili do szpitala

Do wypadku doszło w czwartek, około godz.1.00 w nocy w Kaletach w powiecie tarnogórskim. Wojskowy jelcz w pewnym momencie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Pięcioro żołnierzy trafiło do szpitala.

Policjanci ustalili, że pojazd był prowadzony przez 43-letniego mężczyznę, a jego pasażerami byli jedna kobieta i czterech mężczyzn w przedziale wiekowym 20-31 lat - poinformował Kamil Kubica, rzecznik policji w Tarnowskich Górach.

Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje jeden z górników

Żołnierze trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

Z informacji przekazanych przez rzecznika policji w Tarnowskich Górach wynika, że wszyscy poszkodowani to żołnierze. 43-letni kierujący pojazdem w momencie wypadku był trzeźwy. Pasażerowie - kobieta i czterech mężczyzn również. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. Doznali obrażeń niezagrażających ich życiu. 

ZOBACZ: Wojsko pilnie apeluje do Polaków. Mówi o “obcym wywiadzie”

Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmie się Żandarmeria Wojskowa. Jeszcze w czwartek sprawa ma zostać przekazana Prokuraturze Wojskowej Katowice-Południe.

Czarna seria w polskim wojsku

Tylko w marcu 2024 w polskim wojsku doszło do trzech śmiertelnych wypadków. W regionie Niżnych Rysów lawina porwała żołnierza, który zginął na miejscu.

ZOBACZ: Wojsko w żałobie. Doszło do "niespodziewanej śmierci" generała Adama Marczaka

5 marca w Drawsku Pomorskim dwaj żołnierze zostali przejechani przez pojazd gąsienicowy. Obaj zmarli w szpitalu. Z kolei 25 marca na poligonie w Solarni pod Lublińcem w trakcie ćwiczeń wysadzania trotylu doszło do wybuchu, w którym zginęło kolejnych dwóch wojskowych.