Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojsko w żałobie. Doszło do "niespodziewanej śmierci" generała Adama Marczaka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.03.2024 14:58

Wojsko w żałobie. Doszło do "niespodziewanej śmierci" generała Adama Marczaka

żołnierz, świeczka
Fot.: MON ;Unsplash.com/ Sixteen Miles Out

Wojsko Polskie w żałobie. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych przekazało wiadomość o śmierci generała brygady Adama Marczaka. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że zgon nastąpił niespodziewanie.

Żałoba w polskim wojsku

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych opublikowało komunikat prasowy dotyczący śmierci generała brygady Adama Marczaka. Śmierć nie była poprzedzona chorobą.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek 26 marca 2024 roku zmarł generał brygady Adam Marczak, szef sztabu Dowództwa Operacji EU Althea w Mons - czytamy w krótkim wojskowym komunikacie.

Wypadek autobusów w polskim mieście. 13 osób w szpitalu, 7 z nich to dzieci

Nie żyje gen. Adam Marczak

Nie żyje generał Adam Marczak. Okoliczności jego śmierci nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że śmierć wojskowego miała charakter nagły i niespodziewany.

ZOBACZ: Wiadomo, co teraz stanie się z księżną Kate. Widzieli, jak się pakuje

- Do niespodziewanej śmierci Pana Generała doszło z przyczyn naturalnych, w czasie wolnym od służby. Rodzina i bliscy zmarłego zostali powiadomieni i zapewnieni o możliwości wsparcia ze strony Wojska Polskiego. Wszystkim Bliskim Pana Generała składamy wyrazy najszczerszego współczucia i żalu. Cześć Jego Pamięci! - dodało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Gen. Adam Marczak służył na misji m.in. w Afganistanie

Żołnierze dobrze znali dokonania gen. Adama Marczaka. Zanim w 2019 r. awansował na stopień generała oraz zaczął służyć w dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych (lata 2020-2021), brał udział w wielu misjach zagranicznych. Zmarły generał zaangażowany był w działania w Afganistanie oraz Bośni i Hercegowinie.

ZOBACZ: Samochód wbił się w przydrożne drzewo. Nie żyją dwie osoby, młodsza miała tylko 16 lat

To już kolejna śmierć w zastępach polskiego wojska. W poniedziałek (25.03) informowaliśmy o tragicznym wypadku podczas ćwiczeń na poligonie. W wyniku wybuchu trotylu doszło do zgonu dwóch żołnierzy.

Źródło: goniec.pl, interia.pl