Goniec.pl
Władimir Putin

MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

Wojna w Ukrainie. Szef wywiadu Ukrainy opowiedział o planach rosyjskiej prowokacji

12 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Według danych ukraińskiego wywiadu wojskowego Władimir Putin wydał rozkaz odnoszący się do prowokacji na terenie elektrowni atomowej w Czarnobylu. Informacje przekazał Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR MO) Kyryło Budanow. W jego opinii jednym z potencjalnych scenariuszy ma być podpalenie radioaktywnych lasów okalających teren wokół elektrowni.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Od ponad dwóch tygodni sytuacja tuż za naszą wschodnią granicą jest niezwykle napięta. Rosjanie za wszelką cenę chcą przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, dlatego też dopuszczają się wielu haniebnych czynów wymierzonych w ludność cywilną.

Władimir Putin

"Władimir Putin wydał rozkaz". Ukraiński wywiad ujawnił tajne dane

CZYTAJ DALEJ

Według ukraińskiego wywiadu Władimir Putin nie cofnie się przed niczym. Świadczą o tym informacje o planach rzekomego ataku terrorystycznego na terenie elektrowni w Czarnobylu, mającego być rosyjską prowokacją.

- Według posiadanej informacji Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania aktu terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W kontrolowanym przez wojska rosyjskie obiekcie planowane jest wywołanie katastrofy technogennej, odpowiedzialnością, za którą okupanci będą chcieli obarczyć Ukrainę – przekazał w piątek ukraiński wywiad wojskowy, publikując informację na swoim Facebooku. Teraz temat rozwinął szef instytucji, Kyryło Budanow.

- Rosja wzięła na cel elektrownię atomową w Czarnobylu i przygotowuje prowokacje - przestrzega opinię publiczną szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR MO).

Podczas rozmowy na antenie Ukraina 24 przekazał, że jednym z potencjalnych scenariuszy ma być podpalanie radioaktywnych lasów znajdujących się wokół elektrowni. Kolejny scenariusz zakłada ostrzał artyleryjski magazynów promieniotwórczych odpadów.

Wojna w Ukrainie. Groźba ataku na elektrownię w Czarnobylu. Rosja chce obarczyć winą stronę ukraińską

Jak podkreśla Kyryło Budanow, niezależnie od sytuacji, Rosja zamierza obarczyć odpowiedzialnością za atak siły Ukrainy. Dodaje również, że to nie pierwszy raz, kiedy wojska rosyjskie stosują szantaż atomowy.

Piotr Molecki/East News

Sejm przyjął ustawę o pomocy dla obywateli Ukrainy. Przepadł kontrowersyjny przepis

CZYTAJ DALEJ

Budanow przytacza atak na zaporoską elektrownię atomową, do którego doszło przed kilkoma dniami. Podał również przykład wrogiego działania względem Instytutu Fizyki i Technologii w Charkowie, na terytorium którego znajduje się eksperymentalny reaktor jądrowy.

- Jeszcze raz ostrzegam, cokolwiek tam zrobią, będzie to czystej wody nuklearny terroryzm, który spowoduje straszliwą katastrofę ekologiczną, obejmującą zarówno teren Europy, jak i Rosji - podkreślił Budanow.

- Warto podkreślić, że ucierpią wszyscy, łącznie z Białorusią. Najbardziej Białoruś i Ukraina, a potem, w zależności od tego, w którą stronę w tym momencie będzie wiał wiatr - zaznaczył szef wywiadu wojskowego.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP


Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Świeczki, Iberion, Strażak, OSP Górniki

Wiadomości

Bytom: 23-letni strażak OSP Górniki nie żyje. Zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, afera, instagram

Wiadomości

Ostra reakcja NFZ na wywody Mamy Ginekolog. Celebrytka ma problem

Czytaj więcej >
Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >