Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Kreml: "Wstrzymamy operację, gdy Ukraina przestanie walczyć"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 06.03.2022 17:10

Wojna w Ukrainie. Kreml: "Wstrzymamy operację, gdy Ukraina przestanie walczyć"

Władimir Putin. Rosja wstrzyma atak, jeśli Ukraina się podda
ALEXEI NIKOLSKY/AFP/East News

Na oficjalnej stronie prezydenta Federacji Rosyjskiej, w związku ze spotkaniem Władimira Putina z Recepem Erdoganem, opublikowano komunikat. Jak czytamy, Władimir Putin miał powiedzieć, że "rosyjska operacja wojskowa zostanie wstrzymana pod warunkiem, że Ukraina przestanie walczyć oraz spełnione zostaną żądania Rosji".

W komunikacie Kremlu czytamy, że "Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej robią wszystko, co możliwe, aby ratować życie i zapewnić bezpieczeństwo ludności cywilnej, a ataki punktowe przeprowadzane są wyłącznie na obiekty infrastruktury wojskowej. Na tym tle szczególne okrucieństwo i cynizm wyróżniają działania nacjonalistycznych, neonazistowskich formacji, które kontynuują intensywny ostrzał Donbasu i wykorzystują wziętych jako zakładników cywilów, w tym cudzoziemców, jako »ludzką tarczę« w ukraińskich miastach i miasteczkach". To kolejna akcja propagandowa Rosjan.

Wojna w Ukrainie. Kreml zakłamuje rzeczywistość

Oficjalna strona, zakłamując wojenną rzeczywistość, informuje również, że w operacji w Ukrainie biorą udział tylko mężczyźni, którzy dobrowolnie dokonali bardzo odpowiedzialnego wyboru i biorą udział w obronie ojczyzny.

W związku z tym Władimir Putin zaapelował do władz Ukrainy: - Strona rosyjska jest gotowa do dialogu z władzami ukraińskimi i z partnerami zagranicznymi w celu rozwiązania konfliktu - miał przekazać.

Wojna w Ukrainie. Putin wstrzyma wojska, jeśli Ukraina zaprzestanie walki

Jednocześnie zwrócono uwagę na "daremność jakichkolwiek prób przeciągania procesu negocjacyjnego, który jest wykorzystywany przez ukraińskie siły bezpieczeństwa do przegrupowania sił i środków. W związku z tym podkreślono, że zawieszenie operacji specjalnej jest możliwe tylko w przypadku zaprzestania przez Kijów działań wojennych i spełnienia znanych wymagań Rosji".

Cytowany w komunikacie Władimir Putin miał stwierdzić także, że "rosyjska operacja wojskowa na Ukrainie przebiega zgodnie z planem i harmonogramem".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Kremlin.ru, Goniec.pl