Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Najsłynniejsza kochanka Władimira Putina. Kim jest Alina Kabajewa?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 06.03.2022 12:37

Najsłynniejsza kochanka Władimira Putina. Kim jest Alina Kabajewa?

Najsłynniejsza kochanka Władimira Putina. Kim jest Alina Kabajewa
AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI POOL/ ALEXEY DRUZHININ

"Najsłynniejsza kochana Władimira Putina". Tak od lat mówi się o Alinie Kabajewie, słynnej rosyjskiej gimnastyczce. Wśród pogłosek na temat związku prezydenta z mistrzynią olimpijską krążą między innymi doniesienia, iż ta miała urodzić mu dziecko.

Kreml nie chce komentować prywatnego życia Władimira Putina. Prezydent Rosji nie pojawia się również publicznie z członkami swojej rodziny. Wzmaga to tylko pojawianie się nieoficjalnych doniesień o kolejnych związkach za zamkniętymi drzwiami pałacu.

Alina Kabajewa pojawiła się na liście kobiet Władimira Putina w 2008 r. To właśnie wtedy rosyjskie gazety zaczęły wskazywać, że słynna gimnastyczka, która dla swojego kraju zdobyła medal olimpijski, związała się z prezydentem. Był to jednak dopiero początek domysłów o ich relacji.

Alina Kabajewa i Władimir Putin: jeden z najsłynniejszych romansów prezydenta Rosji

Rosyjska gazeta, która jako pierwsza doniosła o podejrzeniach na temat romansu Władimira Putina i Aliny Kabajewy po miesiącu od tej publikacji została... zamknięta. Podsyciło to jedynie plotki o "zakazanym" związku.

Prezydent Rosji oficjalnie rozwiódł się w 2014 r. 30-letnie małżeństwo z Ludmiłą Putin tylko wzmogło zainteresowanie życiem uczuciowym Władimira Putina. Chociaż była żona nie była łaskawa w opisach swojego związku z politykiem, to według informatorów Alina Kabajewa miała w tej kwestii zupełnie inne zdanie.

Wśród plotek krążących o związku Putina i Kabajewy nie zabrakło informacji o tym, że nieformalny związek przeszedł już do historii, gdyż... powiedzieli sobie sakramentalne "tak" i oficjalnie są już małżeństwem.

Zniknięcie Aliny Kabajewy, miała urodzić Putinowi bliźnięta

Obecnie zdobycie przez słynną gimnastyczkę w 2004 roku mistrzostwa olimpijskiego nie jest głównym powodem wspominania jej imienia i nazwiska. Już w 2009 r. "New York Post" podawał, że Alina Kabajewa urodziła Władimirowi Putinowi dziecko.

Wątek ten pojawił się ponownie niedawno. W 2019 r. Alina Kabajewa i Władimir Putin mieli ponownie zostać rodzicami, tym razem bliźniąt. Narodziny dzieci miały być powodem zniknięcia gimnastyczki na trzy lata. Do dziś tożsamość dzieci ma pozostawać pilnie strzeżona przez rosyjskie służby. Dopiero w 2022 r. Rosjanka zabrała głos w związku z kontrowersjami wokół sportowców reprezentujących Federację Rosyjską na olimpiadzie w Tokio.

Prezydent Rosji ułatwił jej zdobycie fortuny?

W Rosji o Alinie Kabajewie mówi się, że jest nieoficjalną pierwszą damą Rosji. Już wcześniej mistrzyni olimpijska nazywana była najsłynniejszą kochanką Władimira Putina. Niepotwierdzone, ale i niezdementowane, doniesienia o jej związku z prezydentem Rosji pomogły jej nieco w karierze już po zakończeniu startów na gimanstycznej macie.

Pogłoski o wyjątkowo bliskich konraktach z Władimirem Putinem miały pomóc Alinie Kabajewie w spełnianiu politycznych ambicji. Dodatkowo koneksje z prezydentem pomogły w objęciu fotela szefowej Narodowej Grupy Medialnej.

Nie ulega wątpliwości, że Alina Kabajewa może być jedną z najlepiej zarabiających matek czwórki dzieci w Rosji. Według ustaleń dziennika "The Sun", gimnastyczka rocznie zarabia 785 mln 400 tys. rubli. W przeliczeniu na polską walutę - jeszcze przed nałożeniem na Rosję sankcji - Alina Kabajewa zarabiała 30 mln 693 tys. zł. w ciągu 12 miesięcy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: gazeta.pl, rmf24.pl, onet.pl