Goniec.pl
Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

Wojna w Ukrainie. Kancelaria Prezydenta ostrzega wszystkich Polaków ws działań Rosji

4 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy przestrzega przed dezinformacją w sieci, która w ostatnim czasie znacząco się nasiliła. Podkreślono, że obiektem takowych działań staje się również aktywność Prezydenta Polski.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

- Dezinformacja w sieci i przestrzeni medialnej nasila się. Obiektem tych operacji staje się również aktywność prezydenta RP Andrzeja Dudy. Apelujemy - śledźmy informacje przekazywane przez oficjalne konta prezydenta, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Biura Polityki Międzynarodowej i oficjalne konta ministrów KPRP - taka wiadomość pojawiła się na oficjalnym koncie kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Według oficjalnych danych, od 1 lutego bieżącego roku odnotowano wzrost prób dezinformacji aż o 20000%. Jak się okazuje, ofiarą takich operacji staje się również aktywność prezydenta naszego kraju.

EN 01514734 0163

[ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] Szef NATO ostrzega: Putin chce się posunąć do najbardziej haniebnych czynów. Wojska ukraińskie kontratakują

CZYTAJ DALEJ

To nie pierwszy raz, kiedy Andrzej Duda odniósł się do tego zjawiska. Ostrzegał przed nim w swoim orędziu, które zostało wygłoszone 2 marca.

Wojna w Ukrainie. Dezinformacja w Polsce gwałtownie rośnie.

Prezydent podkreślił, że Polska stała się celem działań rosyjskiej propagandy, a co za tym idzie masowej dezinformacji. Ma ona na celu m.in. oczernianie naszego kraju w zagranicznych mediach, a także wywołać wrogie emocje względem uchodźców z Ukrainy, których przyjmujemy.

AFP/EAST NEWS

Wojna w Ukrainie. Przechwycono rozmowę rosyjskich żołnierzy, mówili o swojej sromotnej porażce

CZYTAJ DALEJ

- Musimy spodziewać się w najbliższym czasie wielu takich prowokacji. Zapewniam, że jako państwo będziemy na nie stanowczo reagować - przekazał wówczas prezydent RP.

Swoją uwagę na narastający problem dezinformacji zwrócił również Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Wymienił aspekty, które są wykorzystane w celu siania paniki wewnątrz naszego kraju.

Mowa m.in o braku gotówki oraz paliwa, problemów z dostępnością paszportów, czy też niezwykle mocnym zagrożeniu skażeniem.

Warto podkreślić, że w związku z narastającym problemem dezinformacji, Państwowy Instytut Badawczy NASK uruchomił w poprzednim miesiącu specjalny profil na Twitterze #WłączWeryfikację. Pojawiają się na nim przykłady akcji propagandowych i informacyjnych.

Dzieci Władimira Putina: tajemnicza córka prezydenta Rosji

Putin o niej nie mówi, miał zapłacić za milczenie. Tak wygląda "tajemnicza" córka prezydenta Rosji

Oficjalnie Władimir Putin ma tylko dwoje dzieci: córki Marię i Katerinę. Obie zrezygnowały z używania nazwiska swojego ojca i wybrały anonimowość. Starsze dziecko prezydenta Rosji na stałe wyjechało z Rosji i mieszka wraz z rodziną w Holandii. Dziennikarskie śledztwo ujawniło jednak, że młoda Rosjanka ukrywająca twarz w mediach społecznościowych może być "tajną" córką Władimira Putina.

Zobacz galerię >

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Byliśmy na grobie matki Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół zadziwia

Czytaj więcej >