Goniec.pl > Wiadomości > Wojna w Ukrainie. Bliźniaki straciły rodziców dzień po narodzinach. Tragiczne doniesienia z Charkowa
Monika Majko
Monika Majko 02.03.2022 19:15

Wojna w Ukrainie. Bliźniaki straciły rodziców dzień po narodzinach. Tragiczne doniesienia z Charkowa

nie żyje świeczka Iberion 4
Iberion.pl

Ukraińskie rodzeństwo zostało osierocone zaledwie jeden dzień po swoich narodzinach. Rodzice bliźniaków z Charkowa zginęli w wyniku ostrzału miasta przez rosyjskie wojska. O tragedii poinformował za pomocą mediów społecznościowych ukraiński poseł Ołeksij Honczarenko.

Wczoraj w Charkowie urodziły się bliźniaki – chłopiec i dziewczynka. Dziś te dzieci zostały osierocone, ich rodzice zginęli pod ostrzałem. To dzieje się na oczach świata – napisał w mediach społecznościowych przedstawiciel ukraińskiej Rady Najwyższej.

Wojna w Ukrainie. Bliźniaki straciły rodziców dzień po narodzinach

Chłopiec i dziewczynka przyszli na świat 1 marca 2022 roku i zaledwie dzień po narodzinach zostali sierotami. W środowym ostrzale Charkowa zginęli rodzice dzieci. Jak poinformował Honczarenko, znaleziono już jednak rodzinę zastępczą dla rodzeństwa.

Są już ludzie, którzy gotowi są zostać rodziną zastępczą dla maluchów. Bo my swoich nie porzucamy – dodał ukraiński poseł.

Odeskiej Rady Obwodowej i poseł do Rady Najwyższej zwrócił się w swoim poście także bezpośrednio do Rosjan, którzy od kilku dni prowadzą zbrojną inwazję na terenie Ukrainy. Znajdujący się w północno-wschodniej części Ukrainy Charków został w ciągu ostatnich dni wielokrotnie ostrzelany, a wskutek rosyjskich działań zbrojnych w mieście zginęło wielu cywilów.

[...] dzisiaj w Charkowie umoczyliście ręce w krwi, ale jutro na pewno zgnijecie w worku na śmieci – wskazał Honczarenko.

Celem ataków rosyjskiej armii jest nie tylko infrastruktura wojskowa. W ostatnich dniach wielokrotnie ostrzelano również budynki miejskie i administracyjne, a także dzielnice mieszkalne. Przewodniczący obwodu charkowskiego Oleg Synegubow poinformował, że w wyniku ostatnich ostrzałów w Charkowie zginęło 21 osób, a 112 zostało rannych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl