Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 31. finał WOŚP przed nami, a policja już zatrzymała złodzieja. 30-latek ukradł 7 puszek z pieniędzmi
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.01.2023 09:51

31. finał WOŚP przed nami, a policja już zatrzymała złodzieja. 30-latek ukradł 7 puszek z pieniędzmi

30-latek ukradł ze sklepów puszki WOŚP, próbował się tłumaczyć
(zdj. ilustracyjne) Arkadiusz Ziolek/ East News

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze się nie odbył, a złodzieje już ostrzą zęby na puszki. Chełmscy policjanci zatrzymali 30-latka, który podczas wizyt w sklepach wychodził z nich nie tylko z zakupami, ale z puszkami z logo WOŚP. Próbował się tłumaczyć, ale obecnie wisi nad nim widmo 8 lat pozbawienia wolności.

Puszki WOŚP padły łupem złodzieja

31. finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia, ale już teraz napływają niepokojące wiadomości na temat zuchwałości niektórych złodziei. Chełmscy policjanci poinformowali o zatrzymaniu 30-latka.

- W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przekazała w poniedziałek KWP w Lublinie.

Policjanci, którzy dotarli do 30-letniego mężczyzny z gminy Białopole liczącego na łatwy zysk, doliczyli się 7 puszek WOŚP. Działał według jednego schematu.

Puszki WOŚP zabierał sprzed nosa ekspedientek

Wydawać by się mogło, iż zostawienie puszek WOŚP przy kasach będzie zabezpieczeniem przed kradzieżą. 30-latek zatrzymany przez chełmskich policjantów udowodnił, że wcale tak nie jest.

W sklepach w Chełmie stały puszki WOŚP, a klienci mogli wrzucać pieniądze przeznaczone na walkę z sepsą. W kilku z nich zauważono, że w jednej chwili puszki z logo inicjatywy Jurka Owsiaka... zniknęły.

- Z relacji zgłaszających wynikało, że puszki na datki znajdowały się w pobliżu sklepowych kas - przekazała policja w specjalnym komunikacie po zatrzymaniu mężczyzny.

30-latek ukradł 7 puszek WOŚP
30-latek ukradł 7 puszek WOŚP

Chciał podreperować swój budżet

30-latek próbował wytłumaczyć zuchwałą kradzież puszek WOŚP. - Swoje zachowanie tłumaczył finansowymi problemami - przekazali policjanci.

Zamiast dodatkowych pieniędzy w budżecie domowym, 30-letni złodziej musi liczyć się z możliwością odsiadki. Policyjny dozór to dopiero początek. - Został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty kradzieży zuchwałej - przekazała KWP w Lublinie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!