Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek busa z przedszkolami pod Krakowem. Jedno z dzieci wypadło przez okno
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.01.2023 09:59

Wypadek busa z przedszkolami pod Krakowem. Jedno z dzieci wypadło przez okno

pilne goniec
goniec

Wypadek busa z przedszkolami w Szklarach pod Krakowem. Wstępne informacje z miejsca wypadku wskazują, że jedno z dzieci w wyniku uderzenia wypadło przez boczną szybę pojazdu.

Wypadek busa z przedszkolakami, są ranni

Groźny wypadek busa z przedszkolakami w Szklarach w gminie Jerzmanowice-Przeginia. O zdarzeniu poinformował serwis krakow.naszemiasto. W pojeździe znajdowało się pięcioro zaledwie kilkuletnich dzieci.

Portal Patrol998 przekazał na Facebooku, iż w wyniku wypadku busa z przedszkolakami rannych zostało aż sześć osób. Na miejscu działają służby, ale znany jest już możliwy przebieg dramatycznego wypadku.

Jedno z dzieci wypadło przez okno

Wstępne i nieoficjalne wiadomości wskazują, iż we wtorkowy poranek w Szklarach bus wiózł dzieci do prywatnego przedszkola. W pewnym momencie - z nieznanych jeszcze przyczyn - pojazd wpadł w poślizg.

Kierowca nie zdołał opanować busa z przedszkolami. Pojazd wypadł z drogi, a następnie uderzył w ogrodzenie.

W wyniku działających w czasie wypadku sił, jedno z dzieci siedzące w środku wypadku przez boczną szybę pojazdu. Oprócz dzieci w busie jechała także 30-letnia opiekunka oraz około 70-letni kierowca.

Dwoje dzieci oraz dorośli zostali przetransportowani do szpitala. Cała czwórka odniosła obrażenia głowy oraz otarcia. Reszta dzieci jadąca busem wróciła już do domów, zostali odebrani przez rodziców.

Na miejsce wezwano cztery karetki pogotowia. W miejscu, gdzie bus z przedszkolakami wypadł z drogi, pracują także strażacy z JRG 5 Kraków oraz druhowie z OSP Jerzmanowice, OSP Szklary, OSP Łazy oraz OSP Przeginia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: patrol998, krakow.naszemiasto.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!