Goniec.pl
SERGEI CHIRIKOV/AFP/EAST NEWS

SERGEI CHIRIKOV/AFP/EAST NEWS

Władimir Putin ma szykować bukier przeciwatomowy dla kochanki. Niepokojące doniesienia

5 Października 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Władimir Putin - jak donosi rosyjski bloger ukrywający się pod pseudonimem "Generał SVR" - miał powiadomić najbliższe osoby o konieczności pozostawania w stanie gotowości do ewakuacji do bunkrów przeciwatomowych. W gronie Rosjan, o których zatroszczył się dyktator, ma być jego domniemana kochanka Alina Kabajewa.

Bloger o pseudonimie "Generał SVR" prowadzi kanał w komunikatorze internetowym Telegram i regularnie przekazuje informacje na temat spotkań Władimira Putina z wojskowymi. To on jako pierwszy przekazał, że minister obrony Siergiej Szojgu miał zostać odsunięty od działań na terenie Ukrainy. Wiadomość uprawdopodobnił brytyjski wywiad.

Morawiecki

Rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski. Poderwano do lotu myśliwce

CZYTAJ DALEJ

Władimir Putin szykuje bunkier przeciwatomowy dla kochanki?

Władimir Putin niedawno miał dowiedzieć się, że działania na froncie nie idą po jego myśli. Pasmo porażek miało popchnąć dyktatora do przeprowadzenia pseudoreferendów na okupowanych terenach, a następnie do bezprawnego przyłączenia ich do Federacji Rosyjskiej.

Pojawiły się spekulacje, że obliczu kolejnych klęsk Władimir Putin może zdecydować się na użycie broni nuklearnej. Przypomnijmy, że Rosjanie są przekonani, że Zachód nie dołoży żadnych starań, by powstrzymać atak.

Prezydent Federacji Rosyjskiej miał poinformować o takiej ewentualności najbliższe otoczenie. "Generał SVR" utrzymuje, że bliscy Władimira Putina - w tym Alina Kabajewa - usłyszeli, że istnieje realna szansa, że wkrótce będą musieli zostać ewakuowani do bunkra atomowego.

Co ciekawe, z doniesień rosyjskiego blogera wynika, że w planach dyktatora miał zostać pominięty Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Federacji Rosyjskiej.

putin kabajewa

Sonntagszeitung: Alina Kabajewa urodziła Putinowi dwóch synów

CZYTAJ DALEJ

Wojna informacyjna Putina

Należy wspomnieć, że doniesienia są prawdopodobnie elementem wojny informacyjnej. Władimir Putin, który odnosi coraz większą porażkę na froncie, sięga po propagandę strachu. Większość ekspertów uważa, że dyktator nie posunie się do ataku atomowego.

- Taki przekaz jest paliwem dla Putina w wojnie informacyjnej. W tej chwili jego głównym celem jest sianie strachu i zamętu po to, żeby znaleźć wyłom w solidarnościowym działaniu, aby ktoś się wystraszył i żeby nastąpiła presja społeczna, która pod wpływem wizji apokalipsy wymusi na rządzących działania, które w istocie są na rękę Putinowi - wyjaśnia w rozmowie z Faktem generał  Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM.

Wtóruje mu generał Waldemar Skrzypczak. - Wykluczam użycie broni jądrowej. Świat nie chce wojny jądrowej. Putin ma świadomość, że w przypadku użycia broni jądrowej, wszyscy się odcinają, bo nikt nie chce takiej wojny - tłumaczył ekspert.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

"Incydenty" na granicy z Polską. Ujawniono kolejne kroki Putina, nasz kraj odgrywa kluczową rolę

Znany łotewski profesor Andris Spruds przekazał, że prawdopodobieństwo rosyjskiego ataku na jakiegokolwiek członka NATO w trakcie najbliższych miesięcy jest niezwykle niskie. Nie wyklucza on jednak licznych incydentów na granicach, np. na granicy polsko-ukraińskiej. W jego opinii dołączenie Szwecji i Finlandii do NATO przyczyniło się do wzmocnienia bezpieczeństwa w regionie.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >
Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

Wiadomości

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

Czytaj więcej >