Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Wielkie zmiany na Woronicza. Kolejny dziennikarz opuszcza TVP
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.03.2024 14:12

Wielkie zmiany na Woronicza. Kolejny dziennikarz opuszcza TVP

TVP
fot. KAPiF

Kolejny dziennikarz opuszcza szeregi TVP. Centrum Informacji Telewizji Polskiej poinformowało o tym w oficjalnym komunikacie. Z publicznym nadawcą rozstaje się jeden z prowadzących porannego pasma informacyjnego.

Kolejny dziennikarz odchodzi z TVP Info

Zmiany w Telewizji Polskiej trwają. Od grudnia TVP Info kieruje Paweł Moskalewicz, były szef serwisu informacyjnego stacji. Nowym redaktorem naczelnym portalu tvp.info został z kolei Patryk Zalasiński, o czym w ostatnich dniach informował portal wirtualnemedia.pl.

Wraz ze zmianami, z TVP Info żegnają się także kolejni dziennikarze. W ostatnim czasie ze stacji odeszła Ewa Bugała, a także Adam Giza. Teraz w oficjalnym komunikacie przekazano informacje o kolejnym zwolnieniu znanego prezentera.

Wielki sukces WOŚP. Padł nowy rekord, Owsiak zdradził, ile pieniędzy zebrano

Kolejna znana twarz opuszcza TVP Info

Telewizja Polska poinformowała za pośrednictwem oficjalnego komunikatu, że szeregi stacji opuszcza kolejny dziennikarz, jeden z prowadzących pasma porannego - Maciej Dolega. Prezenter niegdyś znany widzom również z TVN24 teraz zakończył swoją współpracę z TVP Info. W ostatnim czasie Dolega zniknął z anteny publicznego nadawcy.

ZOBACZ: Piotr Kraśko nie wytrzymał. Doszło do awantury, wyciszono mikrofon

Do TVP Info dziennikarz dołączył w kwietniu 2021. Dwa miesiące wcześniej Maciej Dolega odszedł z TVN24, gdzie pracował od 2012 roku. W TVP Info Dolega dołączył do ekipy programu "Wstaje dzień". Decyzja o powrocie do mediów publicznych spowodowała, że na dziennikarza wylała się lawina krytyki. 

Dziennikarz komentuje swoje rozstanie z TVP Info

Maciej Dolega skomentował swoje rozstanie z TVP Info w rozmowie z serwisem Plejada. Jak przyznał, powody odejścia nie są mu znane. Przekazał też informacje odnośnie swojej przyszłości w mediach.

Po 20 latach pracy w branży wykorzystuję zdobytą wiedzę podczas szkoleń z wystąpień publicznych, które prowadzę. Nieustannie działam też jako konferansjer. Mam czas dokończyć budowę nowego domu, który wciąż wymaga pracy. A jeśli chodzi o działania w mediach, to niedługo pojawi się komunikat w tej sprawie. Proszę nasłuchiwać. Optymistycznie spoglądam w przyszłość - przekazał portalowi.

ZOBACZ: Anita Werner przekazała widzom "Faktów" ważne wieści

Dziennikarz już w latach 2005-2011 związany był z TVP. Później przeszedł do TVN24, gdzie m.in. prezentował pogodę. Był także prowadzącym magazyn "Meteo News".

 

Źródło: Goniec/Plejada/Wirtualne Media