Goniec.pl
Wielkanoc: pisanki

Pixabay.com/alexas_fotos/CC0

Minister przekazał ważne informacje o świętach. Wiemy, jak będzie wyglądała Wielkanoc

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Adam Niedzielski powiedział, jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc. Co nas czeka na święta i na co trzeba się przygotować? Niestety, nie mamy dobrych wieści. Jest jednak światełko w tunelu, mowa o luzowaniu obostrzeń po świętach.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj Adam Niedzielski poinformował o aktualnych obostrzeniach. Zdradził też informacje o tym, co czeka nas na Wielkanoc. Niestety, nie miał dobrych informacji. Pojawiło się jednak światełko nadziei. Chodzi o luzowanie obostrzeń już po świętach.

Co z Wielkanocą?

Najbliższe tygodnie nie będą łatwe dla nikogo. Trzecia fala pandemii koronawirusa na dobre zagościła w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że największy liczba zachorowań przypadnie na przełom marca i kwietnia. Co w takiej sytuacji ze świętami wielkanocnymi?

Polacy zadają pytania, jak mają wyglądać święta. Wirtualna Polska zapytała ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego o to, jak jego zdaniem może się rozwinąć sytuacja i na co trzeba się szykować. Minister, niestety nie przekazał dobrych wieści.

- Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą - zapowiedział Niedzielski.

Wielkanoc w zamknięciu?

Minister mówił o luzowaniu obostrzeń w okresie poświątecznym. Co jednak z samą Wielkanocą? - Myślę, że jeżeli będą się realizowały te scenariusze (...), że mniej więcej na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali - powiedział w WP Adam Niedzielski.

O jakie obostrzenia chodzi? Przypomnijmy, że w 2020 roku podczas świąt wielkanocnych obowiązywał zakaz przemieszczania się, zamknięte były kina, teatry, restauracje, a w sklepach obowiązywały limity osób. Czy czeka nas powrót do głębokiego lockdownu?

-  O 33 procent wzrosła średnia zachorowań względem poprzedniego tygodnia. Ma ona charakter stały - mówił Adam Niedzielski, dodając, że informacja o ilości łóżek ma być aktualizowana co trzy godziny, by zapewnić sprawne działanie służby zdrowia.

- Nasze podejście do obostrzeń się zmienia. Mamy nową sytuację, część osób jest zaszczepiona, jest dużo osób mających przeciwciała. Luzowanie obostrzeń będzie odważniejsze. Po świętach możliwe przywracanie branż do normalnego działania. Warunkiem: koniec trzeciej fali epidemii- mówił Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Co jednak z zakazem przemieszczania się? Kilka dni temu Olga  Semeniuk, wiceministra rozwoju na antenieradia ZET przyznała, że rząd zastanawia się nad takim wariantem.

-  Jesteśmy na to przygotowani w zasadzie od ubiegłego roku - powiedziała Olga Semeniuk na antenie radia ZET. Wiceministra rozwoju wskazała, że ostateczną decyzję o obostrzeniach oraz o ich regionalizacje podejmie szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska, Goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Decathlon prosi klientów o zwrot jednego z produktów. Producent ogłosił potencjalne ryzyko

Czytaj więcej >

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >