Goniec.pl > Wiadomości > Wiadomości TVP o Złotej Piłce: "Szok i skandal"
Maria Glinka
Maria Glinka 01.12.2021 09:19

Wiadomości TVP o Złotej Piłce: "Szok i skandal"

FRANCK FIFE/AFP/East News
FRANCK FIFE/AFP/East News

Robert Lewandowski musiał uznać wyższość Lionela Messiego, który zgarnął Złotą Piłkę. Wiadomości TVP postanowiły odnieść się do tej sprawy. Zdaniem autorów materiału to "szok i skandal", a kapitan reprezentacji Polski został "okradziony".

Wpis na temat poniedziałkowej gali zamieścił również prezes TVP Jacek Kurski. Tymczasem szef "France Football" nie wyklucza, że Robert Lewandowski jednak otrzyma nagrodę. 

Robert Lewandowski drugi. TVP komentuje

Tuż po Gali Złotej Piłki na komentarz zdecydowali się redaktorzy TVP. Tytuł materiału brzmiał: "Szok i skandal, Lewandowski okradziony". Z kolei w opisie publikacji TVP napisało, że "światowe media nie mają wątpliwości, że Lewandowski otrzymał nagrodę pocieszenia, a kapitan reprezentacji Polski został okradziony z trofeum". 

W materiale wypowiedział się także komentator sportowy Maciej Iwański. - Decyzja o odwołaniu Złotej Piłki najbardziej uderzyła w jedną osobę, tj. Roberta Lewandowskiego - przyznał. Dziennikarz był uprawniony do głosowania na zwycięzcę Złotej Piłki. W rozmowie zdradził, że przyznał Robertowi Lewandowskiemu 6 punktów. W jego rankingu 4 punkty zgarnął Jorginho, a 3 punkty - Lionel Messi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ostatecznie trofeum zgarnął Argentyńczyk. To już siódma Złota Piłka w jego karierze. W tym roku pokonał Roberta Lewandowskiego zaledwie 33 głosami (Messi - 613, Lewandowski - 580).

W materiale TVP pojawiły się także wypowiedzi dziennikarzy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Słowa ekspertów wyraźnie sugerują, że Robert Lewandowski został okradziony ze Złotej Piłki.

Jacek Kurski chwali się oglądalnością 

Wpis na temat Gali Złotej Piłki zamieścił prezes TVP Jacek Kurski, którzy stwierdził, że "kibice dopisali". W szczytowym momencie uroczystość oglądało 3,72 mln widzów na antenie TVP.

Jednak szef telewizji publicznej wykorzystał wyniki oglądalności, aby zwrócić uwagę, że nie tylko Robert Lewandowski "został okradziony". "TVP Sport okradziony z >połowy Widzów, TVP1 z 1/4. KRRT ile jeszcze?", czytamy na oficjalnym profilu Kurskiego na Twitterze.

Lewandowski jednak dostanie Złotą Piłkę?

Do wyników plebiscytu odniósł się sam Robert Lewandowski. - Nie do końca rozumiem, dlaczego tak się dzieje, ale z drugiej strony doceniam to, co zrobiłem wszystko. Strzeliłem tyle bramek, że tylko dwie osoby mogły do tej pory wejść na taki szczyt - przyznał. Kapitan reprezentacji Polski został uhonorowany nagrodą dla najlepszego strzelca.

Komentatorzy są zgodni, że Robert Lewandowski zasługiwał na główne trofeum w ubiegłym roku. Jednak z powodu przerwania sezonu w związku z pandemią Złota Piłka nie została przyznana. Do tej kwestii odniósł się także triumfator tegorocznego plebiscytu. - W zeszłym roku zasłużyłeś na Złotą Piłkę - powiedział Lionel Messi do Roberta Lewandowskiego w trakcie przemówienia tuż po otrzymaniu nagrody.

Już po gali Pascal Ferre, naczelny "France Football", nie wykluczył, że Robert Lewandowski zostanie uhonorowany Złotą Piłką za 2020 r. Więcej na temat tej przełomowej deklaracji można przeczytać tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet