Goniec.pl
Mężczyzna zabił 11-letniego Sebastiana

Facebook.com/SlaskaKWP

Wiadomo, co oprawca Sebastiana zrobił swoim dzieciom i żonie

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic wstrząsnęło cała Polską. Policja zatrzymała w tej sprawie 41-letniego mieszkańca Sosnowca, który przyznał się do zbrodni. Na jaw wyszły niepokojące informacje o przeszłości mężczyzny, który jest ojcem dwójki dzieci.

Śledztwo w sprawie zabicia 11-letniego Sebastiana z Katowic prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu. Zwłoki chłopca, który zaginął w sobotnie popołudnie znaleziono na terenie budowy w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. Do zabójstwa dziecka przyznał się 41-letni mężczyzna, a media ujawniły szokujące informacje o mordercy.

41-latek przyznał się do morderstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic

W sobotę 24 maja br. 11-latek spędzał czas na placu zabaw w Dąbrówce Małej w Katowicach. Chłopiec miał wrócić do domu około godziny 19:30, jednak tak się nie stało. Chłopiec zniknął, a jego rodzina zgłosiła sprawę na policję, która niezwłocznie zaczęła poszukiwania.

W niedzielę policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Sosnowca. Funkcjonariusz podejrzewali, że mężczyzna mógł mieć związek z zaginięciem chłopca, ponieważ kamery monitoringu zarejestrowały obecność jego samochodu w pobliżu placu zabaw, na którym tuż przed zniknięciem przebywał Sebastian.

Po zatrzymaniu 41-latek przyznał się do zamordowania chłopca i wskazał miejsce ukrycia jego ciała. Mężczyzna twierdził, że pomylił się, ponieważ chciał uprowadzić z placu zabaw dziewczynkę. Gdy zorientował się, że doszło do nieporozumienia, a chłopiec będzie w stanie go rozpoznać, udusił dziecko.

- Do późnych godzin nocnych prowadzone były oględziny w miejscu ujawnienia zwłok, rano zapadły pierwsze postanowienia. Zostało wszczęte śledztwo, zabezpieczane są kolejne dowody. Czynności ogłoszenia zarzutów i przesłuchania odbędą się dzisiaj, prawdopodobnie późnym popołudniem - przekazał rzecznik sosnowieckiej prokuratury Waldemar Łubniewski.

Jak przekazał portal onet.pl, śledczy biorą pod uwagę motyw seksualny zbrodni. Jak nieoficjalne ustalili dziennikarze, 41-letni mieszkaniec Sosnowca jest optykiem. Mężczyzna ma być rozwodnikiem i ojcem dwójki dzieci. Już wcześniej pojawiły się informacje, że jest on dobrze znany lokalnym służbom.

W 2008 roku 41-latek miał dopuścić się uprowadzenia rodzicielskiego, a w 2018 roku otrzymał zakaz zbliżania się do byłej żony w związku z uszkodzeniem jej ciała. Służby miały również zabezpieczyć kilka lat temu treści pedofilskie na nośnikach należących do mężczyzny.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, mężczyzna uprowadził 11-latka i zamordował, a następnie przewiózł na teren budowy, gdzie planował ukryć jego zwłoki pod betonową wylewką. Za zabójstwo dziecka grozi mu dożywocie.

Ze względu na dobro śledztwa Prokuratura Okręgowa z Sosnowca nie komentuje tych doniesień. 41-latek ma zostać przesłuchany w poniedziałkowe popołudnie. W tym czasie również ma odbyć się sekcja zwłok 11-letniego Sebastiana.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • 30 maja TVP wyemituje koncert poświęcony twórczości Krawczyka. Na scenie pojawi się jego hologram

  • Ruszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka

  • Na półwyspie Helskim trwa inwazja owadów

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

undefined

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >