Goniec.pl

Źródło/Facebook/EricCoulan

W wieku 20 lat lat podda się eutanazji. Powód rozbija serce na miliony kawałków

30 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

20-letni Eric Coulan od zawsze zmagał się z bolesną chorobą, która spowodowała pęknięcie jelita. Kanadyjczyk mógłby wrócić do zdrowia, jednak najpierw musiałby przejść przeszczep aż sześciu narządów, co niesie za sobą 50 proc. ryzyko, że się nie uda. Chłopak nie chce dłużej cierpieć i zdecydował poddać się eutanazji.

Bolesna choroba zniszczyła mu dzieciństwo

Eric Coulan ma obecnie 20 lat. Od najmłodszych lat zmagał się jednak z niezwykle bolesną chorobą, która sprawiła, że nie miał normalnego dzieciństwa, jak jego rówieśnicy. Ciągle miał tzw. "blokadę brzucha". W wyniku choroby w 2020 roku Ericowi pękło jelito, a następnie zachorował na sepsę i zapadł w śpiączkę.

Gdy się wybudził, jego życie zamieniło się w jeszcze większy koszmar. Lekarze poinformowali go, że jedynym możliwym sposobem na powrót do zdrowia jest przeszczep aż sześciu narządów, co niesie za sobą aż 50 proc. ryzyko śmierci.

Niestety, pomimo młodego wieku, życie doświadczyło go aż nadto. Większość swojego dzieciństwa przyjmował leki, które wywoływały u niego silny dyskomfort. Lekarze jednak nie byli w stanie go zdiagnozować, poza stwierdzeniem, że doznawał "blokady". Dwa lata temu Ericowi wycięto część jelita, w wyniku czego musi wypróżniać się do worka kolostomijnego. W ostatnim czasie chłopak również bardzo schudł i ma problemy z mówieniem.

Chłopak nie chce dłużej cierpieć. Skorzysta z prawa do eutanazji

Chłopak uznał więc, że nie chce już dłużej cierpieć. Kanadyjskie prawo o pomocy medycznej oferuje ciężko chorym dorosłym szansę na bezbolesną śmierć z wykorzystaniem pomocy medycznej - eutanazji. Eric postanowił z tego prawa skorzystać, bowiem cierpienie wywołane chorobą jest dla niego nie do zniesienia.

W zeszłym miesiącu chłopak zorganizował pożegnalną imprezę, w której uczestniczyło aż 600 osób. Eric w rozmowie z "Daily Mail" wyznał, że był zamknięty w czterech ścianach ze swoim cierpieniem. - Cierpię cały dzień. Żyłem w czterech ścianach od bardzo dawna i po prostu mam dość - powiedział.

20-latek nie zdecydował jeszcze, kiedy zakończy swoje życie. Powiedział, że zrobi to, gdy poczuje się gotowy, mając nadzieję, że podjęta decyzja ukróci jego niewiarygodne cierpienie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Od 1 lipca wyższe emerytury. Niektórzy otrzymają ponad 120 zł podwyżki

  • Mateusz Morawiecki uderzył w Donalda Tuska. "Nie można zaufać ludziom, którzy ciągle się mylą"

  • Adolfinów: Karambol na A1. Nie żyje kierowca, autostrada zablokowana

Źródło: o2.pl, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Przerażające sceny na autostradzie, auto nagle wystrzeliło w powietrze. Nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje kard. Karl-Josef Rauber. Był zasłużonym watykańskim dyplomatą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin obrażany przez rosyjskie elity. Do sieci trafiło zdumiewające nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rozmawiał z pojmanymi rosyjskimi żołnierzami. Wiadomo, co mówią o Polsce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zjadł kawałek sera, chwilę później już nie żył. Trudno uwierzyć, co doprowadziło do jego śmierci
Czytaj więcej >

Świat

Raport Gońca ze Świata. Czarne chmury nad TikTokiem oraz rosyjskie groźby nuklearne
Czytaj więcej >
Natalia Janus

Redaktor sekcji Warszawa. Jestem studentką Dziennikarstwa i Nowych Mediów. Przez ostatnie lata pracowałam jako copywriter oraz content creator w branży marketingowej. Interesują mnie tematy społeczne, czyli w wielkim skrócie wszystko o ludziach, dla ludzi i związane z ludźmi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]