Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Śmiertelna Choroba

Śmiertelna Choroba

świeczka
27.02.2024 18:02 Nie żyje dziennikarka Aleksandra Lewińska. Pracowała niemal do końca

Nie żyje ceniona dziennikarka Gazety Wyborczej. Aleksandra Lewińska odeszła w poniedziałek (26.02). Koledzy i koleżanki z redakcji pożegnali zmarłą dziennikarkę i ujawnili, że ta pracowała nawet wtedy, gdy choroba była w zaawansowanym stadium.

Tomasz Komenda
21.02.2024 18:18 ”O tym pamiętajmy, bo taki był”. Collins wspomina Komendę

Rafał Collins wspomina Tomasza Komendę. ”To był wesoły chłopak — mimo wszystko i wszystkich okoliczności — dobry człowiek. Co za historia…” Opublikował ich wspólne zdjęcie na Instagramie. Tomasz Komenda zmarł w wieku 46 lat.

pilne
27.09.2023 21:40 Ogromne zmiany w przychodniach. Zacznie się 1 października

Od 1 października pacjenci przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) będą mogli skorzystać ze znacznie szerszego wachlarza usług. W pakiecie znalazło się wiele badań diagnostycznych i porad specjalistów. Znamy szczegóły.

morze bałtyckie
22.08.2023 14:34 Nie żyje 5 osób. Mięsożerna bakteria z Bałtyku znowu zbiera żniwa

Groźna i śmiertelnie niebezpieczna dla ludzkiego życia bakteria Vibrio vulnificus znowu daje o sobie znać. Już w 2019 roku zebrała śmiertelne żniwo nad Morzem Bałtyckim. Teraz została wykryta w innym znanym kurorcie. Do tej pory zmarło już pięć osób.

Szpital, pacjent
12.07.2023 22:15 Alarmujące dane na temat nowotworów w Polsce. Pacjenci załamują ręce

Niepokojące dane odnośnie do chorób nowotworowych w Polsce. Pacjenci coraz dłużej czekają na diagnozę i terapię. Jeżeli ktoś zdecyduje się na ominięcie kolejki, koszty okazują się przytłaczające.

kobieta pusty talerz
04.06.2023 15:18 Wszyscy byli w szoku, że zachorowała właśnie ona. "Mama wstawała w nocy i sprawdzała, czy ja jeszcze jestem ciepła"

Jadła mandarynkę i kiedy zdała sobie sprawę, że wewnątrz są pestki, wyjęła je i poszła zważyć. Chciała odjąć je od masy całkowitej owocu, tak aby w aplikacji liczącej kalorie nie znajdowały się złe dane. To właśnie wtedy Karolina zdała sobie sprawę, że coś jest źle. Nikt nie powiedziałby, że na anoreksję zachorować może ona. Piękna, zdolna, z dobrą pracą, aktywna fizycznie i otoczona znajomymi. Doszła jednak do momentu, gdy w czasie wizyt w domu rodzinnym jej mama w nocy przychodziła sprawdzać, czy jej córka jeszcze jest ciepła.

kobieta za szybą
01.06.2023 19:59 21-letnia Magda nie miała siły wchodzić po schodach. Potworny głód zapijała litrami czarnej kawy

Kiedyś w żartach mówiła, że anoreksja z pewnością jej nie grozi, dziś przestrzega innych przed tą zdradliwą i śmiertelną chorobą. 21-letnia Magda wierzy, że najgorsze momenty ma już za sobą, każdego dnia musi jednak uważać na czyhającego ze wszystkich stron wroga. Jej historia to kolejny dowód, iż zaburzenia odżywiania nie są wymysłem próżnych dziewcząt, ale problemem, który może zrujnować całe życie. Życie, którego odzyskanie to tytaniczna i wyjątkowo żmudna praca.

pusty talerz anoreksja
26.05.2023 15:03 Chciała zrzucić tylko 3 kilogramy, a otarła się o śmierć. 16-latka codziennie walczy z podstępnym wrogiem

Morze wylanych nad talerzem łez, odwieczne wyrzuty sumienia połączone z ssaniem w żołądku, mroczki przed oczami, nieustanny lęk i poczucie bezsilności. Wszystko to jednocześnie czuła bohaterka naszej kampanii „Anoreksja to śmierć na raty”, 16-letnia Jadzia. Nastolatka ma za sobą trudne doświadczenia i zapewne jeszcze wiele ciężkich chwil przed sobą. Chwil, w których będzie walczyć o własne „ja”. Poznajcie jej poruszającą historię.

smutna kobieta
23.05.2023 05:42 Ich rzeczywistość to istny koszmar. Piekło, którego nikt nie umie wyobrazić

Anoreksja nie jest wyborem. Wbrew pozorom, nie jest tak, że ktoś postanawia, że będzie ją miał, zaczyna się natomiast zupełnie niespodziewanie, podstępnie i, co najgorsze, niewinnie. Osoby chore na początku zazwyczaj pragną zrzucić kilka kilogramów, zacząć się zdrowo odżywiać, paradoksalnie - zadbać o siebie i swoje zdrowie. Co nie bez znaczenia, to osoby w przeważającej większości, jeśli nie wszystkie, bardzo ambitne, dążące do realizacji swoich celów, gotowe do poświęceń i bardzo sumienne. Taka niebezpieczna mieszanka czynników prowadzi do nagłej eksplozji, nad którą nikt nie potrafi znaleźć kontroli. 

Wojtuś Sadowski
21.05.2023 22:16 5-letni Wojtuś pilnie potrzebuje kosztownej operacji serca. Rodzice chłopca błagają o pomoc

Wojtuś Sadowski ma zaledwie pięć lat, a stoczył więcej walk niż niejeden dorosły. Chłopczyk urodził się z wadą serca oraz płuc, które mogą doprowadzić do jego śmierci. Szansą na uratowanie dziecka jest kolejna już, kosztowna operacja w specjalistycznym szpitalu w amerykańskim Stanford. Problem w tym, że do jej zrealizowania rodzice Wojtusia muszą uzbierać jeszcze 1 mln 700 tys. zł, dlatego mocno liczą na to, że pieniądze uda się im zgromadzić dzięki pomocy obcych osób.

stetoskop
15.05.2023 19:59 Umiera już co dziesiąty pacjent w Polsce. System wydaje się być ślepy

To choroba, która niszczy ludziom życia. Niszczy lub nawet zabiera. To choroba, w przypadku której liczy się każdy dzień od momentu postawienia druzgocącej diagnozy, w tym błyskawiczne rozpoczęcie działań i wielopłaszczyznowe wsparcie, bez którego pacjent nie udźwignie ciężaru leczenia. Niestety, polski publiczny system zdrowia nie jest w stanie tego zagwarantować i, co jeszcze bardziej przykre, nic nie wskazuje na to, że szybko będzie mógł. Co to oznacza dla chorych? I dlaczego, jak w wielu przypadkach, również i w tym muszą odbijać się od przysłowiowej ściany?

talerz
12.05.2023 07:33 Czym jest anoreksja? Nie okłamujmy się, to śmierć na raty

Anoreksja to choroba, a do tego śmiertelna. Wiele osób zapomina, że określenie kogoś mianem „anorektyczki” wcale nie jest komplementem. Tak samo, jak prawdą nie jest, że anoreksja to choroba nastolatek. Czym zatem jest anoreksja?

Anoreksja
08.05.2023 17:05 "Anoreksja to śmierć na raty". Rusza kampania społeczna portalu Goniec.pl

Anoreksja to choroba, która dotyka już 13-latków. Obecnie może walczyć z nią 0,8–1,8 proc. niepełnoletnich Polek. Chorują także chłopcy i młodzi mężczyźni. Umiera aż 10-20 proc. chorych. Anoreksja to nie fanaberia — to śmierć na raty. 6 maja przypada Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Redakcja portalu Goniec.pl postanowiła zwrócić szczególną uwagę na tę śmiertelną chorobę.

młody chłopak
30.06.2022 17:39 W wieku 20 lat lat podda się eutanazji. Powód rozbija serce na miliony kawałków

20-letni Eric Coulan od zawsze zmagał się z bolesną chorobą, która spowodowała pęknięcie jelita. Kanadyjczyk mógłby wrócić do zdrowia, jednak najpierw musiałby przejść przeszczep aż sześciu narządów, co niesie za sobą 50 proc. ryzyko, że się nie uda. Chłopak nie chce dłużej cierpieć i zdecydował poddać się eutanazji.