Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W TVP i TVN ogłosiły dokładnie to samo. Widzowie mogli być zdezorientowani
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 08.04.2024 22:25

W TVP i TVN ogłosiły dokładnie to samo. Widzowie mogli być zdezorientowani

Monika Sawka Diana Rudnik
Fot. "19:30" TVP wyd. z dn. 8.04.24 oraz "Fakty" TVN wyd. z dn. 8.04.24

Niecodzienna sytuacja w głównych serwisach TVN i TVP. Zarówno Diana Rudnik, jak i Monika Sawka ogłosiły na antenie wspaniałe nowiny. Obie dziennikarki wspomniały o sukcesie swoich stacji i podziękowały widzom za zaufanie. Co było powodem entuzjazmu prezenterek?

Wieczór wyborczy. Stacje telewizyjne biły się o telewidzów

Każde wybory to nie tylko wielkie święto demokracji bacznie obserwowane przez największe media w Polsce, ale także doskonała okazja do rywalizacji między nimi. Główne stacje telewizyjne i informacyjne tygodniami przygotowują się na ten jeden wyjątkowy wieczór, aby wkupić się w łaski widzów i zachęcić ich do śledzenia wyników razem z największymi gwiazdami anteny.

To często przynosi efekty w postaci zawrotnych wyników oglądalności, o czym każda telewizja nie omieszka nie wspomnieć przy najbliższej możliwej okazji. W poniedziałkowych wydaniach “Faktów” TVN i “19:30” doszło z tego powodu do bardzo zastanawiającej sytuacji. Oba serwisy poinformowały bowiem o doskonałych wieściach i zwycięstwie nad konkurencją.

Nie żyje Polka. Wypadła z przyczepki na autostradzie w USA

TVN24 chwali się wynikami oglądalności. Diana Rudnik ogłasza sukces

Jako pierwsza sukces ogłosiła prowadząca “Fakty” TVN Diana Rudnik, która wprost nie kryła radości. Dziennikarka z uśmiechem na twarzy podała, że ma do przekazania wesołą nowinę i poparła to konkretnymi liczbami.

- To jeszcze o emocjach u nas, tych politycznych, powyborczych. Wczorajszy wieczór i noc wypełnione nimi po brzegi, co pokazaliśmy w wieczorze wyborczym TVN24 i bardzo się cieszymy, że byliście Państwo z nami. W kluczowym momencie ogłoszenia sondażowych wyników stację TVN24 wybrało ponad 1,8 mln widzów, a to sprawiło, że konkurencja pozostała w tyle - usłyszeliśmy.

Gospodyni “Faktów” podziękowała widzom za zaufanie i za to, że widzowie kolejny raz wybrali TVN oraz TVN24. Na ekranach ukazał się wówczas wykres oparty o badania Nielsena wskazujący, że amerykańska stacja informacyjna zdeklasowała w dniu wyborów samorządowych konkurencję.

słupki.jpg
Fot. “Fakty” TVN

"19:30" także mówi o zwycięstwie. Monika Sawka dziękuje telewidzom

Podczas gdy Diana Rudnik cieszyła się z wyników TVN24, w telewizyjnej “Jedynce” właśnie rozpoczynało się kolejne wydanie “19:30”. Prowadząca je Monika Sawka także zaskoczyła widzów wielkim entuzjazmem, którego powodem było rzekome zwycięstwo Telewizji Polskiej.

- Tylko w telewizyjnej “Jedynce” wieczór wyborczy w momencie najwyższej oglądalności oglądało ponad 1,3 mln osób, w grupie 4+ wygraliśmy z konkurencją. Samorządowy wieczór wyborczy był najchętniej wybierany. Widzowie docenili nowoczesne studio i profesjonalizm prowadzących - chwaliła się prezenterka. 

Źródło: “Fakty” TVN, “19:30” TVP