Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 04.08.2021 20:24

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Jakub Kaminski/East News (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

Już 30 miast dołączyło do zapowiadanego na 10 sierpnia ogólnopolskiego protestu w obronie TVN. Pomimo licznych głosów niezadowolenia Jarosław Kaczyński, póki co, pozostaje nieugięty i dąży do przepchnięcia tzw. ustawy "Lex TVN".

Za organizacją całej akcji stoi Komitet Obrony Demokracji, który uznaje istnienie wolnych i niezależnych mediów za jeden z filarów demokratycznego państwa. Ich zdaniem, uderzenie w TVN to tylko początek walki z wolnymi mediami w Polsce.

- Stajemy razem, by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Protesty przeciwko "Lex TVN"

Protesty odbędą się w co najmniej 30 polskich miastach, w tym w: Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Trójmieście. Start przewidziany jest na godzinę 18:00. W stolicy zgromadzenie rozpocznie się przed Sejmem RP.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poza Komitetem Obrony Demokracji w akcję współtworzą również: Fundacja Grand Press, Towarzystwo Dziennikarskie, Obywatele RP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Akcja Demokracja. Na 11 sierpnia, czyli dzień po protestach, zaplanowana jest debata nad ustawą "Lex TVN" w Sejmie. Do tej pory rządzący pozostawali głusi na głos społeczeństwa w tej sprawie. Jak będzie tym razem?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Press

Tagi: TVN