Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Fabian Drzyzga oraz Vital Heynen zabrali głos po porażce na IO
Klaudia Bochenek
Klaudia Bochenek 04.08.2021 07:45

Fabian Drzyzga oraz Vital Heynen zabrali głos po porażce na IO

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
YURI CORTEZ/AFP/East News

Dla polskich siatkarzy to koniec zmagań o medal na igrzyskach olimpijskich - odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z Francją 2:3. Chociaż w pewnym momencie prowadzili 2:1, to nie udało się utrzymać wyniku do końca. Po zakończeniu meczu zawodnicy nie kryli łez, widok Bartosza Kurka czy też Fabiana Drzyzgi poruszył wszystkich. Rozgrywający oraz trener zabrali głos.

Chociaż Bartosz Kurek minął dziennikarzy bez słowa, to Fabian Drzyzga postanowił porozmawiać z mediami. Kibice do końca mieli nadzieję na wygraną z Francją. Swoje emocje dobitnie podsumował Vital Heynen.

Siatkarze nie kryli łez

Po wczorajszej porażce polskich siatkarzy dziennikarze z napięciem czekali na słowo komentarza. Ogromne emocje wzbudziła reakcja Bartosza Kurka - nie krył łez, a media minął bez słowa. Na boisku dwoił się i troił, aby ratować sytuację, niestety, przegraliśmy z Francją.

Mimo patowej sytuacji z dziennikarzami postanowił porozmawiać rozgrywający Fabian Drzyzga. Sam przyznał, że najchętniej udałby się do szatni i zadzwonił do ukochanej żony.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- My robimy wszystko, żeby tutaj zasuwać i tu grać. I zawiedliśmy samych siebie i nasze rodziny. Ja mam szacunek do was wszystkich dziennikarzy i dlatego stoję tu i udzielam wywiadów. Oczywiście najchętniej poszedłbym do szatni i zadzwonił do żony. Ale taki jest mój obowiązek i każdy przeżywa i jest nam przykro. Każdy z tych facetów, lekarzy, w sztabie, lekarze masażyści. Zrobili wszystko, a my przegraliśmy - mówił załamany Fabian Drzyzga.

Siatkarz po chwili przyznał, że na razie nie wie, co dalej. W głowie cały czas przewijają się myśli odnośnie przegranego meczu. Stwierdził jednak, że granie dla Polski jest największym zaszczytem i jeśli ktokolwiek wyrazi chęć, chce nadal nas reprezentować.

- Na ten moment odpadliśmy z igrzysk i to dla nas, delikatnie mówiąc, słaba rzecz - powiedział z trudem na koniec. Jednak to słowa trenera wprawiły wszystkich w osłupienie.

"Czuję się jak g***no"

- Mieliśmy wysokie cele. Będziemy potrzebować czasu, by to przetrawić. Na ten moment wewnątrz czuję się jak g***no - przyznał Vital Heynen w wywiadzie dla Eurosportu.

Trener siatkarzy przyznał, że z każdym kolejnym setem błędy polskich siatkarzy ważyły podwójnie. Zauważył, że inne zespoły miały o wiele trudniejszą drogę, aby dotrzeć do ćwierćfinału - według niego Polacy trafiali na łatwiejsze spotkania.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Onet, Fakt, Polsat Sport

Tagi: Sport