Goniec.pl
Nietypowy portret Andrzeja Dudy opublikowany przez ukraińską agencję prasową

Pawel Wodzynski/East News

Ukrinform podziękował Andrzejowi Dudzie za pomoc. Do sieci trafił niecodzienny portret prezydenta

6 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Niecodzienna forma podziękowania dla Andrzeja Dudy za pomoc w Ukrainie. Na Twitterze Ukrinform, ukraińskiej państwowej agencji informacyjnej, pojawiły się we wtorek trzy portrety. Przedstawiono na nich polityków, którzy wyróżniają się na tle innych europejskich przywódców, jednak wizerunki całej trójki były stylizowane na średniowiecze, a sami bohaterowie ubrani byli w... zbroje.

We wtorek Andrzej Duda mógł zdziwić się, widząc swoją podobiznę w średniowiecznej zbroi. Nie był to jednak żart z prezydenta Polski a nietypowy sposób na to, by podziękować mu za zaangażowanie w pomoc Ukrainie na arenie międzynarodowej.

Bucza

Ofiary z Buczy były torturowane przez kadyrowców. Ukraina apeluje o pomoc do ONZ i OBWE

CZYTAJ DALEJ

Ukrinform wstawił trzy zdjęcia i podpisał je "Справжні друзі України", czyli "prawdziwi przyjaciele Ukrainy". Andrzej Duda jest jednym z trzech polityków, którzy zostali docenieni przez państwową agencję prasową Ukrainy.

Andrzej Duda w zbroi jako "przyjaciel Ukrainy"

5 kwietnia Andrzej Duda skupiony był na zwołanej Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, gdzie wskazywał, że wojna w Ukrainie to jeden z elementów wpływających na drastyczny wzrost cen żywności.

Kiedy jednak prezydent RP znalazł chwilę, na pewno zauważył, że jego osoba wzbudza zainteresowanie w ukraińskiej części Twittera. Wszystko za sprawą niecodziennego portretu Andrzeja Dudy.

Jak przedstawiony został prezydent Polski? Rozwiany włos, który zawsze podczas oficjalnych wystąpień jest dokładnie ułożony, wzrok zawieszony na czymś w dali oraz zaciśnięte w bojowym wyrazie usta. To jednak nie twarz Andrzeja Dudy zwraca największą uwagę.

Na niecodziennym portrecie Andrzej Duda ubrany jest w obszerną zbroję, a w jego rękach spoczywa trzon miecza. W główce broni umieszczona została biało-czerwona flaga. Narodowe barwy prezydenta RP znajdują się również na piersi, jednak na prawej ręce Andrzeja Dudy narysowano zawiązaną flagę Ukrainy.

Andrzej Duda w zbroi rycerza

Andrzej Duda w zbroi rycerza

Źródło: Twitter.com/@UKRINFORM

Nie tylko polski prezydent został uhonorowany

W nietypowym wpisie Ukrinform pojawił się nie tylko Andrzej Duda. W zbroi rycerza z mieczem przedstawiony został również premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Trzecią osobą, której portret stylizowany na średniowiecze pojawił się na profilu państwowej agencji prasowej Ukrainy założonej w 1918 r., jest premier Litwy Ingrida Šimonytė.

Polityczka również narysowana została w zbroi. Ingrida Šimonytė nie trzyma jednak miecza, a hełm, którego przyłbica stylizowana jest na czaszkę. Ze szczegółów zwracających uwagę warto podkreślić, że tylko portret Andrzeja Dudy ma dwie flagi swojego kraju.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny poradnik, jak przygotować się na wojnę

"Bądź gotowy". RCB wydał pilną instrukcję dla Polaków. Chodzi o wojnę, trzeba wiedzieć

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalny poradnik dla wszystkich zaniepokojonych wizją wojny w Ukrainie. Część osób obawia się bowiem, że wojna rozszerzy swój zasięg. RCB wydało "Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny". Oto, co powinien wiedzieć każdy. Rex Features/East News; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >