Goniec.pl > Wiadomości > Ukraiński Burger w McDonald's. Sprawdziliśmy, ile kosztuje i jak smakuje nowa kanapka
Maria Glinka
Maria Glinka 28.04.2022 22:08

Ukraiński Burger w McDonald's. Sprawdziliśmy, ile kosztuje i jak smakuje nowa kanapka

goniec.pl
goniec.pl

W środę w polskich restauracjach McDonald's pojawiła się nowa pozycja - Ukraiński Burger. Sieć deklaruje, że 3 zł od zakupu każdej kanapki przekaże na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Redakcja goniec.pl postanowiła sprawdzić, ile kosztuje i jak smakuje nowość.

Na początku wojny w Ukrainie McDonald's był bojkotowany z powodu zwłoki w wycofaniu się z Rosji. Jednak 8 marca zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich restauracji w tym państwie.

Ukraiński Burger w McDonald's

W środę 27 kwietnia McDonald's zaprezentował nowe menu. W ofercie pojawił się Ukraiński Burger. Sieć wskazuje, że kanapka jest wzorowana na burgerze dostępnym w Ukrainie.

"Puszysta, ciemna bułka pszenna kryje w sobie soczystego kurczaka w złocistej panierce. Do tego idealnie dobrane dodatki: chrupiący bekon, topiony ser cheddar, świeży pomidor i szatkowana sałata. Smaku dodaje aromatyczna mieszanka sosów: charakterystycznego czosnkowego i pysznego miodowo-musztardowego. Teraz w McDonald’s Polska każdy może spróbować tego wyjątkowego smaku", czytamy w opisie kanapki na oficjalnej stronie sieci fast-food.

Ile kosztuje i jak smakuje Ukraiński Burger?

Redakcja goniec.pl postanowiła dać szansę nowej kanapce. Cel jest bowiem szczytny - 3 zł z każdej zakupionej kanapki trafi do Fundacji Ronalda McDonalda, która przekaże je na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Cena kanapki to 16,20 zł i jest zbliżona do innych burgerów. Za tę samą kwotę można kupić m.in. McRoyal'a czy WieśMac'a. Po przeliczeniu na hrywny byłoby to 9 zł.

Ukraiński Burger jest dostępny także w zestawie z frytkami lub sałatką i napojem - cena zwykłego to 22,40 zł, a powiększonego 25,40 zł.

Kanapkę zamówiliśmy przez aplikację Uber Eats. Po otwarciu pudełka zobaczyliśmy dość zachęcający widok. Po pierwszym kęsie dało się wyczuć przede wszystkim smak sosu musztardowo-miodowego. Bułka jest zupełnie inna niż w pozostałych burgerach w McDonald's.

Ukraiński Burger smakiem przypomina popularnego Kurczakburgera. Wszystko przez panierowanego kurczaka, który smakuje identycznie.

Zdaniem naszego reportera, który skosztował nowość Ukraiński Burger jest smaczny, ale ma wątpliwości, czy będzie to kolejny hit sieci McDonald's. Jeden z obywateli Ukrainy przyznał w rozmowie z portalem goniec.pl, że u nich ta kanapka cieszy się ogromną popularnością.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl