Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tysiące skarg na reportaż o Janie Pawle II. Głośny materiał zbulwersował Polaków
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 31.03.2023 10:00

Tysiące skarg na reportaż o Janie Pawle II. Głośny materiał zbulwersował Polaków

None
flickr.com/Presidential Museum and Library PH (2010-2016)

Nie milkną echa po emisji reportażu "Franciszkańska 3". Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że po upublicznieniu materiału Marcina Gutowskiego na antenie TVN24, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiło ponad 2000 skarg. Ich liczba rośnie w zatrważającym tempie. 

 

Wstrząsający reportaż Marcina Gutowskiego. Polacy nie kryli oburzenia

W ostatnim czasie głośno było o reportażu Marcina Gutowskiego pt. "Franciszkańska 3", poruszającym temat pedofilii wśród osób duchownych. Autor materiału ukazał szokujące fakty z życia Karola Wojtyły, z czasów, kiedy nie był jeszcze papieżem. 

Gutowski odbył rozmowy z ofiarami księży, którzy w latach 60-tych podlegali kardynałowi Wojtyle. Reporter skontaktował się z ludźmi, którzy osobiście informowali go o przestępstwach popełnianych przez duchownych. Na jaw wyszły także dokumenty potwierdzające rzekome zaniechania papieża.

Piotr Żyła miał się czego bać. Przeżywał stresujące chwile, padły niecenzuralne słowa

Materiał podzielił Polaków

Reportaż wywołał ogromne kontrowersje, polaryzując społeczeństwo. W obronie Jana Pawła II stanął niemal cały Kościół katolicki, który podważał dowody przedstawione w materiale. 

W wielu polskich miastach zaplanowane są marsze, w których udział wezmą broniący dobrego imienia Karola Wojtyły. Po drugiej stronie znalazły się osoby wstrząśnięte rzekomymi zaniechaniami papieża. Od długiego czasu reportaż pozostaje na ustach Polaków. 

Do KRRiT wpłynęło tysiące skarg

Zgodnie z doniesieniami dziennikarzy portalu Wirtualnemedia.pl, w związku z emisją materiału, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już ponad dwa tysiące skarg. 

- Mamy obecnie 2440 skarg, ale liczba ta ciągle rośnie. Można powiedzieć, że w ostatnich dniach skargi płyną potokiem - poinformowała serwis rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska. 

Wygląda na to, że liczba skarg będzie stale wzrastać w najbliższym czasie. Nagonka na Jana Pawła trwa bowiem w najlepsze, a temat uderzania w autorytet papieża Polaka jest chętnie poruszany w opinii publicznej.

Źródło: rozrywka.radiozet.pl