Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na Jeziorze Bukowo. Strażacy wyciągnęli z wody dwie osoby, jedna nie żyje
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.11.2023 09:12

Tragedia na Jeziorze Bukowo. Strażacy wyciągnęli z wody dwie osoby, jedna nie żyje

straż
PSP Sławno

W sobotę 25 listopada służby wyciągnęły z jeziora Bukowo (woj. zachodniopomorskie) dwie osoby w głębokiej hipotermii. W niedzielę ze szpitala napłynęły tragiczne informacje.

Akcja służb na jeziorze Bukowo

O zdarzeniu informowaliśmy już wczoraj. W sobotę 25 listopada straż pożarna otrzymała informację o dryfującej łodzi kabinowej na jeziorze Bukowo (woj. zachodniopomorskie).

- Zgłaszający poinformował o uszkodzonym kadłubie, do którego dostaje się woda - informował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP młodszy brygadier Tomasz Kubiak. O akcji ratowniczej w mediach społecznościowych pisał także dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska.

Przed nami wyjątkowo lodowata noc. Eksperci z IMGW ostrzegają

Tragedia na jeziorze Bukowo, nie żyje mężczyzna

Służbom udało się wyciągnąć z wody kobietę oraz mężczyznę. Oboje byli w głębokiej hipotermii. U mężczyzny prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową. - Osoba, u której prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową, znajduje się w głębokiej hipotermii, decyzją lekarza zostaje przetransportowana do szpitala - informował Tomasz Kubiak.

Niestety w niedzielę 26 listopada przekazano tragiczne wiadomości. Mężczyzna, który został przewieziony do szpitala zmarł. 

Niebezpieczny wypadek nad wodą

Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło także w sobotę 25 listopada w okolicach kanału Obry. Dwie nastolatki wpadły do zbiornika wodnego w miejscowości Kościan. Jak się okazało, obie dziewczyny były pod wpływem alkoholu. Jedna miała 0,69 promila, druga 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Udało się je uratować dzięki szybkiej reakcji mężczyzny, który spacerował w pobliżu z synem.

 

Źródło: TVN24