Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warmińsko-mazurskie. Drzewo runęło na jadący autobus. Jedna osoba trafiła do szpitala
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.11.2023 20:24

Warmińsko-mazurskie. Drzewo runęło na jadący autobus. Jedna osoba trafiła do szpitala

wypadek w Kopinie
Facebook/KMP w Elblągu

Wkraczająca do kraju coraz śmielej zima mocno daje się we znaki kierowcom. W miejscowości Kopina (woj. warmińsko-mazurskie) zaśnieżone drzewo runęło na jadący autobus, a ten zderzył się z innym samochodem. Ranna została jedna osoba, która trafiła do szpitala. Synoptycy ostrzegają, że to dopiero początek niebezpiecznej aury.

Trudne warunki na drogach w woj. warmińsko-mazurskim

W niedzielne (26 listopada) popołudnie i wieczór warunki na drogach w woj. warmińsko-mazurskim są wyjątkowo trudne. Co gorsze, synoptycy przewidują, że kierowcy będą musieli mieć się wyjątkowo na baczności także nadchodzącej nocy. Z nieba padał będzie intensywnie śnieg.

Wraz z pojawieniem się białego puchu, temperatura mocno spadnie, a to spowoduje oblodzenie dróg i chodników. Najgorzej ma być w powiatach: kętrzyńskim, mrągowskim, nidzickim, piskim i szczycieńskim. Niestety, choć noc zapowiada się szczególnie ciężko, na jednej z dróg w Kopinie już doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Polacy zajadają się tym daniem. "To resztki mięs z marketów"

Drzewo spadło na autobus. Pojazd zderzył się z innym autem

Tuż po godzinie 16 Komenda Miejska Policji w Elblągu odebrała zgłoszenie o groźnym wypadku z udziałem autobusu, na który spadło drzewo, najprawdopodobniej obciążone śniegiem. Gdy pojazd próbował ominąć przeszkodę, zderzył się z osobową skodą.

ZOBACZ: Dramatyczny wypadek. Pięć osób w szpitalu, w tym troje dzieci

Autobusem podróżowały łącznie 22 osoby, z czego jedna doznała obrażeń głowy i została zabrana przez służby medyczne na badania do szpitala. Droga, na której doszło do wypadku, została całkowicie zablokowana.

Wypadek na autostradzie A4 koło Zgorzelca

Utrudnienia występują także na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca (woj. dolnośląskie), pomiędzy węzłami Godzieszów i Zgorzelec. Tam z kolei zderzyły się aż cztery samochody.

W zdarzeniu ranna została jedna osoba, trasa w miejscu wypadku stała się nieprzejezdna. Według GDDKiA płynny ruch ma zostać przywrócony około godziny 21.

Źródło: Polsat News, Onet