Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na autostradzie, pięcioro dzieci zginęło w ułamku sekundy. Auto roztrzaskało się na drzewie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 20.03.2023 10:31

Tragedia na autostradzie, pięcioro dzieci zginęło w ułamku sekundy. Auto roztrzaskało się na drzewie

USA: kraksa na autostradzie, nie żyje pięć osób, najstarszy ma tylko 17 lat
Unsplash.com/zae zhu

Dramatyczny wypadek na jednym z odcinków autostrady w Scarsdale. Pięcioro dzieci zginęło na miejscu, ocalał jedynie 9-letni chłopiec jadący w bagażniku. Nieoficjalne wiadomości wskazują, że ofiary to rodzeństwo, które niedawno przeprowadziło się do nowej okolicy.

Tragedia w USA. Nie żyje pięcioro dzieci

Stany Zjednoczone żyją niedzielną makabrą na autostradzie Hutchinson River Parkway w Scarsdale (stan Nowy Jork). Kiedy służby przyjechały na miejsce, były przerażone tym, co zobaczyły na miejscu.

Samochód był roztrzaskany, a wewnątrz znajdowały się dzieci i nastolatkowie. Kraksa przyniosła ze sobą najgorsze możliwe wiadomości. Pięć ofiar śmiertelnych, a najstarsza z nich ma zaledwie 17 lat.

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon

Koszmar na drodze. Auto rozbiło się na drzewie i stanęło w płomieniach

Policjanci pracujący nad sprawą nie ujawniają personaliów ofiar w trosce o ich bliskich i znajomych. Kraksa z amerykańskiej autostrady w stanie Nowy Jork znalazła się pod lupą śledczych, ale wszystko wskazuje na to, że siedzący za kierownicą nissana rogue 16-latek (w USA prawo jazdy zdobyć mogą już osoby, które skończyły 16. rok życia), zjechał ze swojego pasa ruchu.

Był to początek tragedii. Samochód, którym podróżowały dzieci, uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Był to wyrok śmierci. Radio 1010 WINS przekazało, że przeżyła tylko jedna osoba znajdująca się w aucie

Jest to 9-letni chłopiec, który w czasie jazdy znajdował się w bagażniku i zdołał wydostać się z samochodu o własnych siłach. Chłopczyk nie odniósł obrażeń, które zagrażają jego życiu, ale mimo wszystko trafił do Centrum Medycznego Westchester. 

Niewiarygodna tragedia na amerykańskiej autostradzie

Czterech chłopców i jedna dziewczynka. Łącznie pięć ofiar śmiertelnych w wieku od 8 do 17 lat. Z medialnych ustaleń wynika, że wszyscy mieszkali w Derby w stanie Connecticut, do którego niedawno przeprowadzili się z rodzicami z Nowego Jorku.

O tym, że wszystkie ofiary były rodzeństwem, poinformowała agencja AP, która skontaktowała się z kuratorem szkolnym Mattem Conwayem. Media zauważają, że miejsce, gdzie doszło do makabrycznego wypadku, określane jest jako najbardziej niebezpieczny odcinek autostrady Hutchinson River Parkway w Scarsdale.

Źródło: radiozet.pl, 1010 wins, New York Times