Goniec.pl > Wiadomości > Tragedia na A1. Poszukiwany listem gończym kierowca ma powiązania z policją?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.09.2023 20:14

Tragedia na A1. Poszukiwany listem gończym kierowca ma powiązania z policją?

policjant Sebastian Majtczak
materiały policyjne

Są nowe ustalenia dotyczące śmiertelnego wypadku na autostradzie A1.  Funkcjonariusze mieli analizować powiązania poszukiwanego listem gończym kierowcy BMW. Co ustalono?

Nowe informacje ws. śmiertelnego wypadku na A1

Sebastian Majtczak poszukiwany jest listem gończym w związku z udziałem w śmiertelnym wypadku na autostradzie A1. Światło dzienne ujrzały nowe informacje na temat działań śledczych zaangażowanych w sprawę śmierci trzyosobowej rodziny wracającej z wakacji nad morzem.

Dziennikarze TVN24 dotarli do wiadomości na temat działań funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Mieli oni sięgnąć do wykazów połączeń policjantów obecnych na miejscu wypadku na autostradzie A1. Co więcej, pod lupę mieli trafić również ich przełożeni.

Świadek wypadku na autostradzie A1 zabrał głos. BMW mijało ich chwilę przed tragedią

Sprawdzili telefony policjantów i ich przełożonych, mieli jeden cel

Oburzenie na temat śmiertelnego wypadku na autostradzie A2 wywołał fakt, iż policjanci zdawali się ignorować fakt udziału w nim czarnego BMW. Ostatecznie wydano komunikat, że nie jest to prawdą, a śledczy rzetelnie badają sprawę.

W sieci pojawiło się stwierdzenie, iż opieszałość względem 32-letniego kierowcy BMW jest wynikiem koneksji z policją. Internauci przekonują, iż Sebastian Majtczak jest krewnym osoby, która  pełni w formacji wysoką funkcję. Nieoficjalne ustalenia TVN24 wskazują na to, iż tej teorii przyjrzało się Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

- Analiza, jak ustaliliśmy, objęła między innymi wszystkie połączenia telefoniczne policjantów pracujących na miejscu wypadku oraz przy sprawie. Sprawdzano również ich przełożonych - czytamy w doniesieniach dziennikarzy. Analiza koneksji Sebastiana Majtczaka z policją już się zakończyła. Jakie są jej wnioski? 

Sebastian Majtczak nie jest powiązany z policją

Czy poszukiwany listem gończym Sebastian Majtczak, który kierował czarnym BMW jest krewnym ważnego policjanta? W opinii Biura Spraw Wewnętrznych Policji: nie.

- Ostatecznie nie dopatrzono się żadnych związków - przekazał TVN24, który dotarł do wiadomości na temat śledztwa wyjaśniającego osobiste połączenia policjantów ze sprawcą śmiertelnego wypadku na autostradzie A1.

Źródło: tvn24