Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > List gończy za sprawcą wypadku na A1. Prokuratura publikuje wizerunek mężczyzny
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.09.2023 20:25

List gończy za sprawcą wypadku na A1. Prokuratura publikuje wizerunek mężczyzny

wypadek
fot. Polskie drogi Zello CB radio w telefonie

- Wydałem polecenia, aby w związku z wydaniem listu gończego został upubliczniony wizerunek sprawcy - poinformował w piątek 29 września na konferencji prasowej minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Prokuratura właśnie opublikowała wizerunek poszukiwanego mężczyzny, kierowcy bmw, które brało udział w wypadku na autostradzie A1.

Przełomowa decyzja Zbigniewa Ziobro. List gończy za sprawcą

- Rodzina kierowcy zapewnia, że stawi się przed wymiar sprawiedliwości, natomiast prokurator w tej sprawie na moje polecenie mimo wszystko, podjął wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić zatrzymanie i doprowadzenie podejrzanego przed wymiar sprawiedliwości. Wydałem też polecenia, aby został upubliczniony wizerunek sprawcy i to lada moment zapewne nastąpi. Zrobimy wszystko, aby sprawca został zatrzymany i doprowadzony przed Polski wymiar sprawiedliwości - przekazał Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w Łodzi.

Kilka godzin po jego słowach, prokuratura opublikowała list gończy za sprawcą wypadku oraz jego wizerunek. Trwają poszukiwania 32-latka.

Robert Biedroń pokazał zdjęcia ze swojego ślubu. Udało mu się w Polsce poślubić partnera?

Czerwona nota Interpolu oraz europejski nakaz aresztowania

Zbigniew Ziobro przekazał także, że wydał polecenie o rozważeniu uzupełniania kwalifikacji czynu.- O sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym, a także, żeby prokuratorzy rozważyli w dalszym toku postępowania, jeśli okoliczności by na to pozwalały - o zmianę kwalifikacji nawet zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym, ale nie chcę tego przesądzać, ono będzie zależne od dalszych opinii biegłego związanych z ustaleniem tego zdarzenia, jaka była na przykład ostateczna prędkość - zaznaczył oraz poinformował o wdrożeniu procedur czerwonej noty Interpolu, oraz europejskiego nakazu aresztowania.

Opublikowano wizerunek poszukiwanego Sebastiana Majtczaka

Policja poszukuje 32-letniego Sebastiana Majtczaka. To kierowca bmw, który brał udział w wypadku na autostradzie A1. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim opublikowała treść listu gończego oraz wizerunek poszukiwanego. - Krzysztof Wiernicki - prokurator Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, stosownie do postanowienia z dnia 29 października 2023 roku o poszukiwaniu listem gończym, [...] zarządza I. poszukiwanie listem gończym niżej wymienionego podejrzanego: 1. nazwisko i imiona: Majtczak Sebastian Waldemar - czytamy we fragmencie listu.

wizerunek.jpg
(poszukiwany Sebastian Majtczak) fot. Policja

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z VI KP KMP w Łodzi ul. Wysoka 45 lub kontakt tel.+48 47 841 13 00;+48 47 841 13 01 (całodobowo) tel. +48 47 841 69 43 (czynny od 8.00 do 16.00) lub najbliższą jednostką policji.

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę 16 września na autostradzie A1 na wysokości Sierosławia. W wyniku zdarzenia zginęła wracająca z wakacji 3-osobowa rodzina. Zbigniew Ziobro informował, że z ustaleń biegłego wynika, iż bmw poruszało się z prędkością co najmniej 253 kilometry na godzinę.